Strona internetowa przemyskiego magistratu, jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych oraz gazeta – te trzy drogi wybrał w tym roku prezydent Przemyśla Robert Choma, aby z okazji Dnia Edukacji Narodowej podziękować nauczycielskiej braci za trud włożony w edukację dzieci i młodzieży.
Od wielu lat 14 października władze Przemyśla zapraszały nauczycieli na salę obrad przemyskiego magistratu, by w ten sposób podziękować im za odpowiedzialną pracę, jaką jest kształcenie kolejnych pokoleń. Były życzenia, kwiaty, listy gratulacyjne, dyplomy uznania i nagrody pieniężne, przyznawane przez prezydenta miasta. W szkołach nauczyciele odbierali nagrody dyrektora. W tym roku było inaczej. Nauczycielom musiało wystarczyć w tym roku słowo pisane[paywall]. Na stronie internetowej UM w Przemyślu prezydent R. Choma napisał m.in.: „(...) Wyrażam swój szacunek dla byłych i obecnych nauczycieli, którzy swą wiedzę, talent, życiową mądrość i siły poświęcają najszlachetniejszej misji, jaką jest ich zawód. Doceniając ten trud i rozumiejąc problemy przemyskiej oświaty, życzę Państwu i sobie osobiście, żeby obecny rok był ostatnim, w którym przeżywa ona trudności finansowe. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczycielom i pracownikom oświaty składam najlepsze życzenia – sukcesów w pracy i satysfakcji z osiąganych wyników, spełnienia osobistych planów i zamierzeń”.
Fakt braku okolicznościowego spotkania z nauczycielskim gremium nie uszedł uwadze członkom podkarpackiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Prezes Stanisław Kłak: – W niewielkiej części gmin województwa podkarpackiego nauczyciele nie dostali zwyczajowych nagród w Dniu Edukacji Narodowej. Przemyśl jest najlepszym tego przykładem. To jedyne większe miasto, gdzie do tego nie doszło. Pan prezydent nakazał dyrektorom szkół, by nie składali wniosków o nagrody dyrektorskie dla podległych im nauczycieli.
– W tym roku nie organizowaliśmy spotkania z dyrektorami przemyskich placówek oświatowych, a ze względu na ograniczone możliwości finansowe nie było także nagród prezydenta z okazji Dnia Edukacji Narodowej. O nagrody dla nauczycieli nie występowali także sami dyrektorzy. Dziesięciu dyrektorów jednostek oświatowych otrzymało natomiast nagrody rzeczowe, które przekazał im osobiście prezydent Robert Choma, odwiedzając ich w szkołach – wyjaśnił rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.
Na pytanie, czy w związku z oszczędnościami nagród nie będzie także w magistracie i w pozostałych jednostkach organizacyjnych miasta, W. Wołczyk odpowiedział: – Do tej pory przyznana została jedna nagroda za całokształt pracy dla osoby, która odchodziła na emeryturę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Mam nadzieję, że pracownicy UM również nie będą otrzymywali nagród pieniężnych.
a nieprawda. była jedna. przyznana w sierpniu
To na co stać tego"gospodarza" miasta?
Ciekawe, na co tym razem zostaną przeznaczone pieniądze nauczycieli, z subwencji oświatowej ??? Miały być przeznaczone na nagrody, a teraz ....... Szkoda mówić. Tych pieniędzy nie wykłada miasta, a przesyła ministerstwo. Zatem jakim prawem są odbierane !!!!!!!!!!
Pan Prezydent mógł sobie darować te żenujące życzenia w gazecie, jedynymi nauczycielami bez nagród w Polsce zostali przemyscy pedagodzy. BRAWO!!!!!!!!!!!!!!
I bardzo dobrze panie prezydencie tak trzymac
Mam nadzieję, że pracownicy UM również nie będą otrzymywali nagród pieniężnych.
a nieprawda. była jedna. przyznana w sierpniu
Jak nie uczą to i pieniążków nie ma