Reklama

W Przemyślu po raz 1. egzaminowano kandydatów do SG, którzy przeszli do 2. etapu [ZDJĘCIA]

Egzaminy przeprowadzono eksperymentalnie – w związku z nowym rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

II-etap postępowania kwalifikacyjnego do tej pory organizowany był wyłącznie w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, Koszalinie i w Lubaniu.

Obejmuje on: test z wiedzy ogólnej, języka obcego, sprawności fizycznej oraz rozmowę kwalifikacyjną.  Kandydaci wcześniej zaliczyli test psychologiczny i psychofizjologiczny, a przed nimi komisja lekarska. Osoby, które uzyskają wymaganą liczbę punktów, zasilą szeregi Bieszczadzkiego Oddziału SG.

28 i 29 kwietnia br. w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu do II etapu rekrutacji przystąpiło 54 adeptów.  Nad przebiegiem postępowania kwalifikacyjnego czuwała komisja egzaminacyjna – funkcjonariusze i przedstawiciele Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej.

– Możliwość organizowania drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego w siedzibie oddziału wprowadziło Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, które weszło w życie 23 lipca 2020 roku. Celem nowych regulacji prawnych ma być usprawnienie procedury kwalifikacyjnej związanej z naborem – zaznacza rzeczniczka prasowa mjr SG Elżbieta Pikor.

 


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Benek - niezalogowany 2021-04-30 22:04:20

    Kto się ma dostać  to się dostanie i  będzie zaklepane wszystko zostaje w rodzinie 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    miś - niezalogowany 2021-05-01 07:41:29

    Patologia. Program partyjny "Rodzina na swoim" jest w tej instytucji konsekwentnie kultywowany od przeszło 20 lat. Współczesna hybryda programu to  Nepotyzm +, Kler + i Partia +.  A partyjniacy od lat "krzyczą" o walce z korupcją- nepotyzmem i kolesiostwem. Groteska.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    - niezalogowany 2021-05-01 21:27:20

    PODLIZYWANIE SIĘ POLITYKOM, CZY PARTII- AKTUALNIE RZĄDZĄCEJ- ŚWIADCZY O LUDZIACH , CZY W KOMENDANTACH COŚ " świta" NIE. .Obecni  i byli wiele zawdzięczają GARBOM z partii, kleru i rodziny. Liczy się kasa i układ. MAFIA. z bogiem na ustach i "ufundowaniem" pelerynki dla matki boskiej kalwaryjskiej, nota bene, żydówki, bo matka chrystusa niestety nie była polką z pisu. jestem  ciekaw jak się sprawują wszelkiej maści notable pod wodzą "pacjenta" z 39 zarzutami karnymi "wspaniale" ułaskawiony przez adriana. także 3 jego klakierów, też została ułaskawiona. CYNIZM? OBŁUDA? CZY NEOKOMUNA? JESZCZE LEPSZYM "ZJAWISKIEM" JEST TO , ŻE BYŁY marszałek jest szefem sejmowej komisji spraw zagranicznych. he.he.....  pacjent w przeciwieństwie do swoich odpowiedników w innych europejskich parlamentach nie zna "ni ,,,,uja " języka "obcego. Ale niestety wstał z kolan i "jebnął" w sufit głową. TO JEST PATRIOTYZM I PROFESJONALIZM państwa narodowego. TUPOLEWIZM "podkraszony" patriotyzmem i "kołtuństwem". klarenptak.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama