Na trzech rondach i jednym skrzyżowaniu wzdłuż obwodnicy zmieni się oznakowanie, a co za tym idzie zasady poruszania się.
Zmiany dotyczą rond: Kresowian (przy kościele na Błoniach), Paderborn (obok Castoramy) i Lecha Kaczyńskiego (skrzyzowanie z „nową” obwodnicą miasta). Nowa organizacja pojawi się także na skrzyżowaniu alei Wolności z ulicą Zadwórzańską, czyli popularnym „wyjeździe z ZUS-u” .
Przed rondami pojawią się[paywall] znaki poziome i pionowe, które będą wskazywać na którym pasie należy się ustawić, w zależności od planowanego kierunku jazdy. Co więcej, na każdym z nich zostaną wymalowane linie oddzielające pasy – ciągłe lub przerywane oraz odcinki wyłączone z ruchu. Takie oznakowanie będzie jednoznacznie wskazywać, z którego pasa należy się kierować w poszczególne zjazdy. Dla kierowców powinno to być ułatwienie. Pod warunkiem, że będą się stosować do znaków.
Takie rozwiązania nazywane są rondami turbinowymi. W ich przypadku, dokonanie właściwego wyboru pasa ruchu jest szczególnie ważne, gdyż nie ma później możliwości zmiany pasa z zewnętrznego na wewnętrzny lub odwrotnie. – Zaletą takiego ronda jest to, że nie ma żadnych punktów kolizyjnych. Najważniejsze to zwracać uwagę na oznakowanie i go przestrzegać – mówił Jerzy Świetlicki, instruktor nauki jazdy, w naszym tekście o zasadach poruszania się po rondach turbinowych.
Ich utworzenie postulowano od dawna. Do tej pory z jakiegoś powodu nikt się nad tym poważnie nie pochylił. Co ciekawe, rondo turbinowe było nawet rozważane podczas projektowania ronda Paderborn. Uznano jednak, że wystarczy zwykłe rondo dwupasowe. Teraz – po kilku latach, zdecydowano się na zmianę.
Obwodnica
Reorganizacji ulegnie także skrzyżowanie al. Wolności z ul. Zadwórzańską. Często dochodzi tam do kolizji, a kierowcy wyjeżdżający z podporządkowanej skarżą się na słabą widoczność od strony mostu Brama Przemyska. O tym problemie pisaliśmy wielokrotnie.
Teraz na środkowym pasie obwodnicy powstanie pas rozbiegowy dla aut włączających się do ruchu. Przed skrzyżowaniem, pojazdy jadące od strony miasta, zostaną skierowane na prawy pas, dzięki czemu te wyjeżdżające z Zadwórzańskiej będą miały wolny pas środkowy.
Zgodnie z zapowiedzią Zarządu Dróg Miejskich i Urzędu Miejskiego, zmiany obowiązują od poniedziałku, 8 lipca. Popołudniu tego dnia wciąż obowiązywało stare oznakowanie.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A kiedy zostanie odblokowane GARDŁO przy wyjeżdzie z ul.Basztowej na ul.Słowackiego.?
kierowcy w Przemyślu nie potrafią jeździć przez ronda. Masakra.
Rondo na Lwowskiej kolo Samwilu , szczegolnie wjazd ze zmianą pasa na wewnętrzny od strony tej firmy, to porażka. Niewygodne, wymusza dodatkowe manewry , przedtem mozna bylo wjechac i wyjechac z ronda zewnetrznym pasem, teraz trzeba zmieniac przed i po na wewnetrzny
Skrecajac w lewo zawsze Trzeba zająć lewy pas... przez tumanow co jeżdżą prawy pasem całe te cyrki, żeby się nie pozabijali jak do Rzeszowa pojadą...
KIEDY OZNACZENIA?!Jechałam 8.07 czyli w pierwszy dzień zmian i nie widziałam ani znaków drogowych pionowych, ani poziomych oznakowań. Mam nadzieje, że się szybko pojawią.
Jak to: "powstaną"? Te ronda przecież już są, zostaną jedynie (dla baranów) wymalowane kierunki jazdy.
A co, znowu zablokowało się? W momencie zmiany organizacji ruchu, czyli po zrobieniu na tym odcinku drogi jednokierunkowa. W przeciwnym razie nigdy. Nikt nie będzie wyburzał budynków żeby poszerzyć jezdnię.
Wypadało by umieścić informację przed rondem o zmianie organizacji ruchu !
Rozumując tak jak ty , można równie dobrze domagać się "dostępu P-śla do morza'. Pomyśl , zanim cokolwiek napiszesz.
A kiedy zostanie odblokowane GARDŁO przy wyjeżdzie z ul.Basztowej na ul.Słowackiego.?
Teraz to będą się prać
kierowcy w Przemyślu nie potrafią jeździć przez ronda. Masakra.