Dwie spółki – Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu i PGNiG „Termika” podpisały umowę na budowę elektrociepłowni.
Jednocześnie oba zakłady parafowały umowę dzierżawy działki gruntowej na terenie ciepłowni Zasanie, na której wybudowana zostanie nowa elektrociepłownia, produkująca ciepło i energię elektryczną w tzw. skojarzeniu. Inwestycja będzie wykonywana i finansowana przez PGNiG Termika. Według założeń, nowy obiekt wytwarzać będzie 25 procent obecnej produkcji ciepła przez MPEC.
– Realizacja inwestycji pozwoli między innymi na całkowite wyłączenie z eksploatacji w okresie od maja do końca września każdego roku znajdujących się na wyposażeniu ciepłowni kotłów węglowych, co nie tylko ograniczy wielkość emitowanych przez ciepłownię zanieczyszczeń, ale i pozwoli wyeliminować lub znacznie ograniczyć uciążliwe dla wielu mieszkańców coroczne przerwy remontowe. Zgodnie z ustaleniami, rozpoczęcie dostaw ciepła z układu kogeneracyjnego nastąpi najpóźniej w grudniu 2018 roku – powiedział prezes przemyskiej spółki Kazimierz Stec.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak to jest? - termomodernizacje bloków czyli styropiany, podzielniki i inne różne bajery miały przynieść kolosalne oszczędności energii czyli jakieś 20-40% zmniejszone zapotrzebowanie na ciepło i co.... zamiast zwolnić część pracowników i ograniczyć produkcję ciepła (skoro takie wielkie oszczędności poczyniono) trzeba budować drugą ciepłownię??? Paradoks jakiś czy cuś?
Tak paradoks, bo Chomik i społka będą obsadzać swoimi popisowskimi pociotkami stanowiska, a dlaczego cięcia w magistracie, a no po to aby zaraz ich upchać na nowych krzesełkach, koorwa ich mać, złodzieje i koorwy jedne!
Jak to jest? - termomodernizacje bloków czyli styropiany, podzielniki i inne różne bajery miały przynieść kolosalne oszczędności energii czyli jakieś 20-40% zmniejszone zapotrzebowanie na ciepło i co.... zamiast zwolnić część pracowników i ograniczyć produkcję ciepła (skoro takie wielkie oszczędności poczyniono) trzeba budować drugą ciepłownię??? Paradoks jakiś czy cuś?
Tak paradoks, bo Chomik i społka będą obsadzać swoimi popisowskimi pociotkami stanowiska, a dlaczego cięcia w magistracie, a no po to aby zaraz ich upchać na nowych krzesełkach, koorwa ich mać, złodzieje i koorwy jedne!