Reklama

W Przemyślu powstanie nowa elektrociepłownia

Dwie spółki – Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu i PGNiG „Termika” podpisały umowę na budowę elektrociepłowni.

Jednocześnie oba zakłady parafowały umowę dzierżawy działki gruntowej na terenie ciepłowni Zasanie, na której wybudowana zostanie nowa elektrociepłownia, produkująca ciepło i energię elektryczną w tzw. skojarzeniu. Inwestycja będzie wykonywana i finansowana przez PGNiG Termika. Według założeń, nowy obiekt wytwarzać będzie 25 procent obecnej produkcji ciepła przez MPEC.

– Realizacja inwestycji pozwoli między innymi na całkowite wyłączenie z eksploatacji w okresie od maja do końca września każdego roku znajdujących się na wyposażeniu ciepłowni kotłów węglowych, co nie tylko ograniczy wielkość emitowanych przez ciepłownię zanieczyszczeń, ale i pozwoli wyeliminować lub znacznie ograniczyć uciążliwe dla wielu mieszkańców coroczne przerwy remontowe. Zgodnie z ustaleniami, rozpoczęcie dostaw ciepła z układu kogeneracyjnego nastąpi najpóźniej w grudniu 2018 roku – powiedział prezes przemyskiej spółki Kazimierz Stec.
Strony umowy zadeklarowały, że budowa elektrociepłowni nie powinna spowodować wzrostu opłat za ciepło dla jego odbiorców.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2015-04-13 19:11:33

    Jak to jest? - termomodernizacje bloków czyli styropiany, podzielniki i inne różne bajery miały przynieść kolosalne oszczędności energii czyli jakieś 20-40% zmniejszone zapotrzebowanie na ciepło i co.... zamiast zwolnić część pracowników i ograniczyć produkcję ciepła (skoro takie wielkie oszczędności poczyniono) trzeba budować drugą ciepłownię??? Paradoks jakiś czy cuś?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hooj wam w doope - niezalogowany 2015-04-13 19:57:56

    Tak paradoks, bo Chomik i społka będą obsadzać swoimi popisowskimi pociotkami stanowiska, a dlaczego cięcia w magistracie, a no po to aby zaraz ich upchać na nowych krzesełkach, koorwa ich mać, złodzieje i koorwy jedne!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości