Jutro, 4 grudnia br., rusza kolejna w Przemyślu zimowa akcja pomocowa dla osób najbardziej potrzebujących. To III edycja „Talerza Gorącej Zupy”.
Głównym organizatorem jest przemyskie koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Przemyślu, współorganizatorami Komenda Miejska Policji w Przemyślu i Straż Miejska w Przemyślu, a patronat objęli: poseł na Sejm RP Anna Schmidt oraz przemyscy radni: Maciej Kamiński, Andrzej Berestecki i Janusz Zapotocki. To już trzeci rok z rzędu, kiedy wszystkie osoby potrzebujące i będące w kryzysie bezdomności, otrzymają ciepły posiłek. Te będą dowożone do wspomnianych.
Warto dodać, że to już druga tego typu akcja w nadsańskim mieście. I bardzo dobrze, bo taka pomoc powinna być absolutnie ponad jakimikolwiek podziałami, politycznymi, intelektualnymi czy mentalnymi. W czwartek, 30 listopada br., o godzinie 15.30 przed przemyskim magistratem rozpoczęła się akcja pod hasłem „Gorący posiłek dla osób w potrzebie”. Trwać będzie do końca lutego 2024 r., przez trzy dni każdego tygodnia – wtorki, czwartki i soboty – przed Urzędem Miejskim w Przemyślu. Jak sama nazwa wskazuje, skierowana jest do wszystkich, którzy w tym trudnym jesienno-zimowym czasie będą się chcieli posilić ciepłą strawą. Posiłki będą wydawane od godziny 15.30 do godziny 17.30. Organizatorami tej akcji są Stowarzyszenie „Wspólnie dla Przemyśla” oraz Straż Miejska w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze