Reklama

W Przemyślu rusza akcja „Talerz Gorącej Zupy”

Jutro, 4 grudnia br., rusza kolejna w Przemyślu zimowa akcja pomocowa dla osób najbardziej potrzebujących. To III edycja „Talerza Gorącej Zupy”.

Głównym organizatorem jest przemyskie koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Przemyślu, współorganizatorami Komenda Miejska Policji w Przemyślu i Straż Miejska w Przemyślu, a patronat objęli: poseł na Sejm RP Anna Schmidt oraz przemyscy radni: Maciej Kamiński, Andrzej Berestecki i Janusz Zapotocki. To już trzeci rok z rzędu, kiedy wszystkie osoby potrzebujące i będące w kryzysie bezdomności, otrzymają ciepły posiłek. Te będą dowożone do wspomnianych.

 

Warto dodać, że to już druga tego typu akcja w nadsańskim mieście. I bardzo dobrze, bo taka pomoc powinna być absolutnie ponad jakimikolwiek podziałami, politycznymi, intelektualnymi czy mentalnymi. W czwartek, 30 listopada br., o godzinie 15.30 przed przemyskim magistratem rozpoczęła się akcja pod hasłem „Gorący posiłek dla osób w potrzebie”.  Trwać będzie do końca lutego 2024 r., przez trzy dni każdego tygodnia – wtorki, czwartki i soboty – przed Urzędem Miejskim w Przemyślu. Jak sama nazwa wskazuje, skierowana jest do wszystkich, którzy w tym trudnym jesienno-zimowym czasie będą się chcieli posilić ciepłą strawą. Posiłki będą wydawane od godziny 15.30 do godziny 17.30. Organizatorami tej akcji są Stowarzyszenie „Wspólnie dla Przemyśla” oraz Straż Miejska w Przemyślu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama