Finał przemyskiej edycji „Szlachetnej Paczki” odbędzie się 11 i 12 grudnia br. w II Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Kazimierza Morawskiego. Od wielu tygodni wolontariuszki i wolontariusze już działają. Tak, aby po raz kolejny wszystko się udało. To 20-osobowa grupa wspaniałych ludzi, zrzeszonych w Stowarzyszeniu „Wiosna” będącym organizatorem akcji.
Od zarania akcji wolontariuszki i wolontariusze „Szlachetnej Paczki” dają szansę na zmianę w życiu potrzebującym rodzinom, samotnym seniorom czy osobom z niepełnosprawnościami.
Docierają z pomocą tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Przywracają godność i nadzieję, dają impuls do podniesienia się z trudności i bezsilności.
– Najintensywniej działamy między wrześniem a grudniem. Zaczynając wówczas swoją pracę, możemy najpełniej uczestniczyć w akcji – powiedziała jedna z wolontariuszek Elżbieta Dobrowolska.
Uczestniczą we wszystkich ważnych wydarzeniach, by wspomnieć o Otwarciu Bazy Rodzin czy Weekendzie Cudów. Korzystają ze wszystkich możliwości rozwoju, w tym szkoleń.
Do otwarcia wspomnianej bazy, w której darczyńcy będą mogli wybrać rodzinę, której pomogą, doszło 13 listopada br. Każdy może do niej wejść... Tak po prostu, z dobroci serca.
Weekend Cudów, czyli finał działań wolontariuszy, przypada w tym roku na 11 i 12 grudnia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze