Przedszkole Parafialne im. św. Mikołaja w Radymnie ogłosiło konkurs na palmę wielkanocną pod hasłem „Kwiecista droga”. – Kultywowanie pięknych ludowych zwyczajów to nasz obowiązek, zwłaszcza dzisiaj, gdy większość z nas biegnie szybko do nowoczesności – przekonują organizatorzy.
Konkurs miał charakter otwarty i skierowany był do wszystkich parafii archidiecezji przemyskiej. Prace należało dostarczyć do kancelarii Przedszkola Parafialnego im. św. Mikołaja w Radymnie do 14 marca. Palmy oceniane były w[paywall] dwóch kategoriach: indywidualnej i grupowej. Jury w składzie Alicja Nowosiadła (nauczyciel SP w Świętem, Barbara Motyka (nauczyciel Przedszkola Samorządowego w Radymnie) i Ewelina Grybel (nauczyciel SP w Duńkowicach) wytypowało laureatów I, II i III miejsca oraz przyznało po trzy wyróżnienia w każdej kategorii.
Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na specjalnej wystawie w kościele pw. św. Wawrzyńca w Radymnie, w dniach od 23 do 25 marca br. Spośród wszystkich zaprezentowanych palm wybrano też[paywall] tzw. Palmę Najpiękniejszą, która będzie eksponowana podczas mszy św. w ramach 25. Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Radymnie (25 bm.).
–To piękna tradycja, już wiekowa, myślę, że warto ją kontynuować. Szczególnie młode pokolenia powinny widzieć, że coś, co jest związane z Wielkanocą, z naszym polskim zwyczajem, tradycją, trwa mimo upływu lat i się rozwija. Inicjatorem konkursu i kiermaszu jest Małgorzata Sobejko. Inicjatywa ma szczególny cel, bo cały dochód uzyskany ze sprzedaży palm zostanie przekazany na rzecz Hospicjum imienia Świętego Jana Pawła II w Jarosławiu, za co jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy się przyczynili do zorganizowania tego kiermaszu – komentuje ks. proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Radymnie Grzegorz Kowalczyk.
– Jestem bardzo mile zaskoczona liczbą zgłoszonych prac, ich poziomem artystycznym. Prace są naprawdę przepiękne, to małe arcydzieła. Jest to pierwsza edycja konkursu związana z odbywającym się w naszym mieście w tym miesiącu Spotkaniem Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się druga edycja, ale wszystko będzie zależało od chętnych rodzin i od tego, czy będą się chciały włączyć w tę wspaniałą akcję – podsumowuje wydarzenie siostra Ewa Wilk, dyrektor Przedszkola Parafialnego w Radymnie.
I miejsce – Adam Pich,
II miejsce – Lena Omańska,
III miejsce – Julia Czech.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
księdzu chyba spodobała sie bluzka tej pani-)
Też mi się podoba.
Chyba to co pod bluzką.