Reklama

W Radymnie już czuć atmosferę wielkanocnego świętowania

22/03/2018 14:21

Przedszkole Parafialne im. św. Mikołaja w Radymnie ogłosiło konkurs na palmę wielkanocną pod hasłem „Kwiecista droga”. – Kultywowanie pięknych ludowych zwyczajów to nasz obowiązek, zwłaszcza dzisiaj, gdy większość z nas biegnie szybko do nowoczesności – przekonują organizatorzy.

Konkurs miał charakter otwarty i skierowany był do wszystkich parafii archidiecezji przemyskiej. Prace należało dostarczyć do kancelarii Przedszkola Parafialnego im. św. Mikołaja w Radymnie do 14 marca. Palmy oceniane były w[paywall] dwóch kategoriach: indywidualnej i grupowej. Jury w składzie Alicja Nowosiadła (nauczyciel SP w Świętem, Barbara Motyka (nauczyciel Przedszkola Samorządowego w Radymnie) i Ewelina Grybel (nauczyciel SP w Duńkowicach) wytypowało laureatów I, II i  III miejsca oraz przyznało po trzy wyróżnienia w każdej kategorii.

Reklama

Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na specjalnej wystawie w kościele pw. św. Wawrzyńca w Radymnie, w dniach od 23 do 25 marca br. Spośród wszystkich zaprezentowanych palm wybrano też[paywall] tzw. Palmę Najpiękniejszą, która będzie eksponowana podczas mszy św. w ramach 25. Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Radymnie (25 bm.).

Piękna inicjatywa, szczególny cel

–To piękna tradycja, już wiekowa, myślę, że warto ją kontynuować. Szczególnie młode pokolenia powinny widzieć, że coś, co jest związane z Wielkanocą, z naszym polskim zwyczajem, tradycją, trwa mimo upływu lat i się rozwija. Inicjatorem konkursu i kiermaszu jest Małgorzata Sobejko. Inicjatywa  ma szczególny cel, bo cały dochód uzyskany ze sprzedaży palm zostanie przekazany na rzecz Hospicjum imienia Świętego Jana Pawła II w Jarosławiu, za co jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy się przyczynili do zorganizowania tego kiermaszu –  komentuje ks. proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Radymnie Grzegorz Kowalczyk.

Reklama

– Jestem bardzo mile zaskoczona liczbą zgłoszonych prac, ich poziomem artystycznym. Prace są naprawdę przepiękne, to  małe arcydzieła. Jest to pierwsza edycja konkursu związana z odbywającym się w naszym mieście w tym miesiącu Spotkaniem Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się druga edycja, ale wszystko będzie zależało od chętnych rodzin i od tego, czy będą się chciały włączyć w tę wspaniałą akcję – podsumowuje wydarzenie siostra Ewa Wilk, dyrektor Przedszkola Parafialnego w Radymnie.

Reklama

Laureaci konkursu

I miejsce – Adam Pich,

II miejsce – Lena Omańska,

III miejsce – Julia Czech.
Ernest Kocan
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    dd - niezalogowany 2018-03-22 16:17:33

    księdzu chyba spodobała sie bluzka tej pani-)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    art - niezalogowany 2018-03-22 20:58:44

     Też mi się podoba.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2018-03-22 23:50:41

    Chyba to co pod bluzką.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości