Bardzo cenna i pożyteczna akcja odbyła się w Stubnie. Wyznając zasadę „w grupie siła”, młodzież i dorośli posprzątali swoją miejscowość.
Akcja odbyła się z inicjatywy wójta gminy Stubno Ryszarda Adamskiego, który już 19 czerwca br. parafował umowę na dofinansowanie i realizację projektu z zarządem województwa podkarpackiego[paywall].
Nazwa projektu jest długa i typowo urzędnicza – „Estetyzacja przestrzeni publicznej w sołectwie Stubno poprzez wspólne zbieranie śmieci, zakup koszy do segregacji odpadów, montaż ławek parkowych oraz nasadzenia krzewów”. W ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017 – władze gminy otrzymały dotację w kwocie 10 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Łączny koszt to 25 tys. zł. Resztę dołożyła gmina.
Nazwa długa, ale akcja cenna i bardzo pożyteczna. Uczestniczyła w niej młodzież i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Stubnie, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Stubnie, członkowie Ludowego Klubu Sportowego „Granica” w Stubnie oraz miejscowi przedsiębiorcy. Dzięki wspomnianej kwocie udało się kupić krzewy ozdobne, pojemniki do segregacji odpadów komunalnych, ławki parkowe i kosze uliczne. Dzieci i młodzież szkolna najpierw uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w zakresie segregacji odpadów komunalnych oraz wysłuchała prelekcji o zasadności utrzymaniu czystości i estetyce otoczenia, by potem – wspólnie z dorosłymi – ochoczo wziąć udział w sprzątaniu swojej miejscowości. Zebrane tony odpadów zostały posegregowane i zgromadzone w nowo zakupionych pojemnikach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Nie w grupie tylko kupie siła żeby pole użyzniła
Jak sami nasr..... to sobie posprzątali wielkie halo