Reklama

W szpitalu AH1N1 nie ma, ale zakaz odwiedzin wprowadzono

18/02/2016 15:54

– Mamy dużą absencję związaną z grypą wśród naszego personelu – mówi Krzysztof Popławski, dyrektor do spraw leczniczych szpitala wojewódzkiego w Przemyślu. W placówce nie odnotowano przypadków grypy AH1N1, ale zakaz odwiedzin został wprowadzony na wszystkich oddziałach.

Według informacji przekazanych przez urząd wojewódzki, na  całym Podkarpaciu potwierdzono laboratoryjnie 112 przypadków zachorowań osób hospitalizowanych oraz 45 przypadków osób leczonych ambulatoryjnie. Odnotowano trzy przypadki zgonów: 1 z powodu chorób somatycznych i rozpoznanej grypy, 1 z powodu powikłań po grypie i 1 z powodu chorób hematologicznych i rozpoznanej grypy.

Grypa jest chorobą, która dotyka osób w każdym wieku. Przenosi się drogą kropelkową podczas kichania, kaszlu lub w wyniku bezpośredniego kontaktu ze świeżą wydzieliną z dróg oddechowych zakażonych osób. Główne objawy to wysoka gorączka, dreszcze, bóle mięśni i głowy, uczucie rozbicia i osłabienia oraz ogólne złe samopoczucia. Często towarzyszy temu suchy kaszel, ból gardła i katar.

Reklama

Choroba zwykle ustępuje w ciągu tygodnia, ale nieleczona może prowadzić do groźnych powikłań. Zaleca się pozostanie w domu i odpoczynek, picie dużej ilości płynów i stosowanie niesterydowych środków przeciwzapalnych.

Najskuteczniejszą metodą uniknięcia zachorowania jest szczepienie oraz przestrzeganie zasad higieny. 


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama