Powiat jarosławski finalizuje kolejne inwestycje drogowe. W ubiegłym tygodniu oddano do użytku ponad pół kilometra nowych chodników. Teraz tylko czekać, aż można z nich będzie swobodnie korzystać.
Powiat jarosławski ukończył na swoim terenie budowę dwóch odcinków chodników. Pierwszy położono w miejscowości Wietlin III w ramach projektu „Przebudowa drogi powiatowej nr 1674R Lubaczów – Laszki – Duńkowice”. Chodnik ma 230[paywall] metrów i jego budowa kosztowała bez mała 250 tys. zł, a prace starostwo sfinansowało przy współudziale Urzędu Gminy Laszki. Drugi odcinek powstał w Bobrówce. Prace wykonano w ramach przedsięwzięcia o nazwie „Przebudowa drogi powiatowej nr 1711R Ryszkowa Wola – Bobrówka – Laszki”. Tu położono ok. 130 m kostki brukowej, a największą trudnością inwestycji było wykonanie kładki. Całość kosztowała 154 tys. zł i tu także środki ze swego budżetu wyasygnowała gmina Laszki.
Obie inwestycje mają podnieść bezpieczeństwo na wymienionych drogach, starosta zaś zapewnia, że one same prowadzone były z uwzględnieniem bezpieczeństwa ich wykonawców i obostrzeń obowiązujących w dobie pandemii. – Prace, ze względu na epidemię koronawirusa, wykonywano z wykorzystaniem wszystkich możliwych środków bezpieczeństwa – podkreśla starosta Stanisław Kłopot.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze