Znakomicie podczas Mistrzostw Polski Kelnerów „Junior Waiter 2015” spisali się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych im. Adama Mickiewicza w Radymnie, zajmując trzecie miejsce.
Mistrzostwa odbyły się w Puławach. Radymniański ZSOZiR reprezentował czteroosobowy zespół w składzie: Małgorzata Lewandowska, Aneta Szałyga, Jakub Bichajło (wszyscy klasa IV) oraz Jadwiga Cisek (klasa III). Wszyscy uczą się w technikum (wchodzącym w skład zespołu) w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Na startujących, którzy mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami, czekał szereg trudnych zadań, wymagających dużej wiedzy teoretycznej i praktycznej.
W ścisłym finale Jadwiga Cisek mierzyła się z hydrosommelierką, czyli rozróżnieniem losowo wybranych 10 wód mineralnych (hydrosommelier to osoba doradzająca wybór wody w restauracji, do różnych win i potraw pasują bowiem różne wody mineralne). W teście 20 pytań w języku angielskim na temat obsługi konsumenta wziął udział Jakub Bichajło, w prezentacji nakrycia typu „improstyl” a’la carte – Małgorzata Lewandowska. Znakomicie spisała się Aneta Szałyga, która w konkurencji „Wariacje na temat ananasa” – serwis angielski ananasa zajęła 1. miejsce.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze