Reklama

Ważna wystawa w muzeum

21/07/2017 09:30

W sobotę 15 lipca w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej otwarta została I Międzynarodowa Wystawa Malarstwa Grupy Wyszehradzkiej – "Odkrywanie malarstwa" pod patronatem Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego.

20 artystów, 100 prac

Zaproszeniem artystów, reprezentujących sztukę młodego pokolenia zajęli się kuratorzy krajowi: Sławomir Toman /Polska/, František Kowolowski /Czechy/, Peter Markovič /Słowacja/ i András Kákóczki /Węgry/. W wystawie wzięli udział: Marta Antoniak, Mikołaj Kowalski, Tomasz Milanowski, Marcin Zawicki,  i Małgorzata Wielek-Mandrela z Polski, Daniel Balaban, David Hanvald, Jan Merta, Jiri Kuděla i Robert Salanda  z Czech, Milan Boèkay, Bohdan Hostiňak, Martin Knut, Adam Szentpetery i Jan Vasilko ze Słowacja

Oraz Laszlo Felugossy, Peter Lenkey-Toth, Janos Pataki, Robert Sutõ i Tibor Urban z Węgier.

Reklama

Ważna wystawa

"Odkrywanie malarstwa" jest jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych w naszym regionie. Przegląd "młodej" sztuki pozwala przybliżyć współczesne trendy i kierunki w malarstwie i prześledzić dialog, jaki artyści z czterech państw Europy środkowej prowadzą z odbiorcą za pomocą różnych form malarstwa. 


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2017-07-21 16:18:52

    >>Wystawa jest przeglądem trendów i kierunków w we malarstwie. <<Sam marszałek Wam pisze teksty czy co?Co wyście z polskiego mieli redaktorzy???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    malarz - niezalogowany 2017-07-23 21:27:58

    Czy to jest malarstwo pisowskie?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama