W sobotę 15 lipca w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej otwarta została I Międzynarodowa Wystawa Malarstwa Grupy Wyszehradzkiej – "Odkrywanie malarstwa" pod patronatem Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego.
Zaproszeniem artystów, reprezentujących sztukę młodego pokolenia zajęli się kuratorzy krajowi: Sławomir Toman /Polska/, František Kowolowski /Czechy/, Peter Markovič /Słowacja/ i András Kákóczki /Węgry/. W wystawie wzięli udział: Marta Antoniak, Mikołaj Kowalski, Tomasz Milanowski, Marcin Zawicki, i Małgorzata Wielek-Mandrela z Polski, Daniel Balaban, David Hanvald, Jan Merta, Jiri Kuděla i Robert Salanda z Czech, Milan Boèkay, Bohdan Hostiňak, Martin Knut, Adam Szentpetery i Jan Vasilko ze Słowacja
Oraz Laszlo Felugossy, Peter Lenkey-Toth, Janos Pataki, Robert Sutõ i Tibor Urban z Węgier.
"Odkrywanie malarstwa" jest jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych w naszym regionie. Przegląd "młodej" sztuki pozwala przybliżyć współczesne trendy i kierunki w malarstwie i prześledzić dialog, jaki artyści z czterech państw Europy środkowej prowadzą z odbiorcą za pomocą różnych form malarstwa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.>>Wystawa jest przeglądem trendów i kierunków w we malarstwie. <<Sam marszałek Wam pisze teksty czy co?Co wyście z polskiego mieli redaktorzy???
>>Wystawa jest przeglądem trendów i kierunków w we malarstwie. <<Sam marszałek Wam pisze teksty czy co?Co wyście z polskiego mieli redaktorzy???
Czy to jest malarstwo pisowskie?