Reklama

Ważne dla turystów. Chcesz przewieźć więcej kasy, złóż deklarację!

Od 3 czerwca br. weszły w życie nowe przepisy unijne w sprawie przewożenia pieniędzy przez granicę. Jeśli będzie to kwota co najmniej 10 tys. euro, przy wjeździe i wyjeździe z UE trzeba złożyć deklarację tych środków właściwym organom celnym służby celno-skarbowej lub organom straży granicznej. Środek lokomocji nie ma tu znaczenia.

– Unijne rozporządzenie rozszerza obowiązki osób przemieszczających środki pieniężne przez granicę i obszary kontroli przeprowadzanych przez służby graniczne. Dotyczy to przepływu pieniędzy w transporcie, na przykład pieniędzy wwożonych do[paywall] Unii Europejskiej lub wywożonych z Unii w przesyłkach pocztowych, kurierskich, cargo lub ładunkach kontenerowych. Rozszerzono także definicję środków pieniężnych o towary używane jako wysoce płynne środki przechowywania wartości i karty przedpłacone – wyjaśniła zastępca rzecznika prasowego Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Agnieszka Siwy.

Jak zgłosić przewóz pieniędzy?

W przypadku, gdy pieniądze w transporcie w wysokości co najmniej 10 tys. euro są wwożone do Unii lub wywożone z Unii to: jeśli deklarację składa podróżny – ma obowiązek zgłoszenia pieniędzy, jeśli pieniądze są przesyłane w przesyłkach – organy celne mogą wymagać od nadawcy lub odbiorcy lub ich przedstawiciela danych środków pieniężnych – w zależności od przypadku – aby złożył deklarację ujawnienia pieniędzy w ciągu 30 dni.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama