Reklama

Ważni goście w „Belferku”. Do nowej sali I LO nie zostali wpuszczeni

Pierwotnie w niedawno oddanym do użytku Centrum Rozwoju Badmintona przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu, ostatecznie w „Belferku” – salce konferencyjnej przemyskiego oddziału Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli gościli wicemarszałek Sejmu RP Ryszard Terlecki, wiceminister sportu Jacek Osuch oraz obecnie poseł, a wcześniej marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński (wszyscy Prawo i Sprawiedliwość). Odwiedzili także Olszany i Ostrów.

W spotkaniu uczestniczyli przede wszystkim przedstawiciele klubów i stowarzyszeń sportowych z miasta, obecni byli także mieszkańcy Przemyśla. Goście mówili o pieniądzach na inwestycje w infrastrukturę sportową. Niestety, Przemyśl w obu tych kwestiach wypada fatalnie. Nie ma ani pieniędzy, ani infrastruktury sportowej[paywall].

Działacze i sportowcy zwracali uwagę na potrzebę wsparcia klubów i sekcji w szkoleniu młodzieży i utrzymaniu obiektów,  szkolenia młodzieży w każdej dyscyplinie. Po to, aby talenty nie musiały wyjeżdżać w świat. Przydałaby się także pomoc finansowa w utrzymaniu obiektów, bo wydatki często przerastają możliwości klubów, stowarzyszeń czy samorządów, które się nimi opiekują.

Politycy PiS obejrzeli stadion Juvenii Juwenii im. Jarosława Kłymińskiego, spotkali się z młodymi sportowcami. Pierwotnie spotkanie miało się odbyć w niedawno oddanym do użytku Centrum Rozwoju Badmintona przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu, ale nie zgodziły się na to władze miasta. Przede wszystkim dlatego, że spotkanie (odbyło się 9 lipca br.) miało także posmak kampanii przed II turą wyborów na prezydenta RP (odbyły się 12 lipca br.). A zgodnie z przepisami zabroniona jest jakakolwiek agitacja polityczna w szkołach.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kik - niezalogowany 2020-07-16 13:35:21

    Dla kogo ważni?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    !!! - niezalogowany 2020-07-16 13:43:52

    Dla naszego miasta Przemyśla baranie !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    loki - niezalogowany 2020-07-16 13:49:24

    A dużo już dla tego Przemyśla zrobili?Oczywiście poza odwiedzinami w lokalnych domach publicznych?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama