Pierwotnie w niedawno oddanym do użytku Centrum Rozwoju Badmintona przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu, ostatecznie w „Belferku” – salce konferencyjnej przemyskiego oddziału Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli gościli wicemarszałek Sejmu RP Ryszard Terlecki, wiceminister sportu Jacek Osuch oraz obecnie poseł, a wcześniej marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński (wszyscy Prawo i Sprawiedliwość). Odwiedzili także Olszany i Ostrów.
W spotkaniu uczestniczyli przede wszystkim przedstawiciele klubów i stowarzyszeń sportowych z miasta, obecni byli także mieszkańcy Przemyśla. Goście mówili o pieniądzach na inwestycje w infrastrukturę sportową. Niestety, Przemyśl w obu tych kwestiach wypada fatalnie. Nie ma ani pieniędzy, ani infrastruktury sportowej[paywall].
Działacze i sportowcy zwracali uwagę na potrzebę wsparcia klubów i sekcji w szkoleniu młodzieży i utrzymaniu obiektów, szkolenia młodzieży w każdej dyscyplinie. Po to, aby talenty nie musiały wyjeżdżać w świat. Przydałaby się także pomoc finansowa w utrzymaniu obiektów, bo wydatki często przerastają możliwości klubów, stowarzyszeń czy samorządów, które się nimi opiekują.
Politycy PiS obejrzeli stadion Juvenii Juwenii im. Jarosława Kłymińskiego, spotkali się z młodymi sportowcami. Pierwotnie spotkanie miało się odbyć w niedawno oddanym do użytku Centrum Rozwoju Badmintona przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu, ale nie zgodziły się na to władze miasta. Przede wszystkim dlatego, że spotkanie (odbyło się 9 lipca br.) miało także posmak kampanii przed II turą wyborów na prezydenta RP (odbyły się 12 lipca br.). A zgodnie z przepisami zabroniona jest jakakolwiek agitacja polityczna w szkołach.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dla naszego miasta Przemyśla baranie !!!
A dużo już dla tego Przemyśla zrobili?Oczywiście poza odwiedzinami w lokalnych domach publicznych?
No tak ale pytam jak zawsze retorycznie kogo lub który z nich interesuje się sportem który w PRZEMYŚLU W CUDOWNY SPOSÓB ZAMIENIŁ SIĘ W SPORTOWĄ PUSTYNIĘ, co zawsze przy każdej okazji podkreślam. Co ma lub miał wspólnego ze sportem Terlecki, Kuchciński, Ortyl, Pilch czy ten wiceminister Jacek, są w podobnym do mojego wieku to raczej wszyscy pamiętamy dobrze kultowe, peerelowskie "SPORTY", zresztą wszyscy pamiętamy ich smak i zapach fajne były 10 - tki po 1,50. Mam rację panie Terlecki,, e Kuchcińskim? A teraz poważniej w Przemyślu nie ma sportu, zresztą Choma to taki sportowiec jak....., choć sam w niedzielne poranki gdzies śmiga z rakietkami, tylko że badminton czy tenis to żaden sport widowiskowy, raczej zabawa , piszę oczywiście z poziomu Przemyśla. Najbardziej ubawiłem się gdy usłyszałem od ponoć poważnej osoby która była na tym spotkaniu że Przemyśl w ostatnim okresie otrzymał z centrali na rozwój sportu i bazy 100 milionów złotych, myślę że się nie przesłyszałem pytałem kilkakrotnie gdzie i na co wydano te marne 100 milionów. Taka to prawda jak przed wyborami w 2018 na dworcu PKP Morawiecki wraz z oczywiście Wielkim Marszałkiem przy boku stwierdził że Przemyśl na rozwój dostał od tej "wadzy" 1 miliard myślę że nie euro. No cóż moźna i tak jak widać lanie wody nie wyszło z mody a w Przemyślu nalepsze i najważniejsze zawody to tozgrywki mamusiek i liga salezjańska o racja jeszcze mistrzostwa Polski siatkówce mundurowych nad Sanem, dobrze że ostał się jeszcze poczciwy San. A tak żeby oddać prawdę o przemyskim sporcie i tych 100 milionach, prezes Polonii nie ma od lat pieniędzy na kupno wiaderka farby by pomalować zardzewiałą bramę wejściową na i tak paskudny i zrujnowany stadion na Sanickiej. Tyle w nawiększym skrócie, o zapomniałem jest jeszcze piłka ręczna pytam jak długo i jakieś niszowe 4 i 5 liga w piłkę nożną.
No co wy? Na wszystko jest a na sport nie ma? Jak to możliwe? PiS ma i PiS da. Społeczeństwo pragnie a władza daje, taki mamy klimat. Przemyślanie czekają na nową obwodnicę i centrum logistyczno spedycyjne w Żurawicy. Władza nas nie zawiedzie. PiS obiecał i PiS się wywiąże.
Ha, ha ważni goście, pytam dla kogo? Bardzo dobrze, ze ich nie zaproszono, a czym oni zasłużyli. Już wystarczajaco narobili szkód szczególnie po wyborach, ze z rejestracja RP itp. strach jechać w gląb Polski bo opony poprzebijaja.
A w Ostrowie i Olszanach są jeszcze miejsca uciech? Bo ponoć były!
Kamiński taki przewodniczący i wpływowy człowiek, że salki nie potrafi zorganizować ????
Nawet na zdjęciu wyglądają jak spod budki z piwem!
Co wy wciskacie ludziom kit! Żadnych zdjęć z rzutem sali w której było spotkanie, bo zwyczajnie nikogo nie było !Nie dość, że spotkanie o niczym, to jeszcze nikogo nie zaproszono !Sam jestem w 2 stowarzyszeniach sportowych i nic nie wiedziałem o takim spotkaniu ! Tak wam zależy na spotkaniu.Jacy goście, taka organizacja ...
Za "komuny" sport był dla dzieci i młodzieży,zajmowali się nim pasjonaci. Za przekręty wsadzali do pudła. Dzisiaj sport służy dojeniu kasy przez działaczy ,prezesów, często polityków , honoraria niektórych zawodników też są chore." Działacze" Polonii w czasie prosperity zmarnowali kasę na murzynów zamiast postawić na dzieciaków,dzisiaj mielibyśmy już dobrych zawodników. Nie napiszę że były przekręty ale mieszkańcy mają wyrobioną opinię. Podobnie na Czuwaju, dla jednego sezonu zaorano bieżnię na której kilkadziesiąt lat / od czasu wybudowania 14 stki/ ćwiczyły pokolenia młodzieży. Później zabrakło nawet na opłaty za prąd. . Myślę że tym działaczom nawet gdyby zaoferowano dziesiątki milionów zł to i tak po kilku lub kilkunastu latach byłoby wielkie gówno. Chyba jasno określiłem w czym leży problem.
Ciągle sie śmieje z tej hali to paletek a jak Czuwaj był w ekstraklasie to nikt nie pomyślał żeby wybudować hale z prawdziwego zdarzenia, bo ta z Mickiewicza to jest chyba tylko przystosowana do turnieju w piłce nożnej "waznych" i to nawet nie to haha. Piłka nożna w podobnym mieście pod względem ludności tj. Stalowa Wola, Mielec ma jakiś poziom a tutaj co? Polonia czy Czuwaj też mogliby być wyżej tylko trzeba kogoś kto wreszcie te kluby ponad 100 letnie doceni...
Bylem na tym spotkaniu. Byli mieszkancy i dzialacze sportowi. Gratuluje. Mam nadzieje , ze wszyscy dotrzymaja slowa . Pozdrawiam
Nie jest tak źle.Byli w Belferku co juz to nalezy uznac za sukces.A jeszcze niedawno Pan Morawiecki o świetlanej przyszłości naszego miasta informował nas z peronu naszego dworca kolejowegoA Kuchciński na konferencję prasową oczywiście informując też o świetlanej przyszłości naszego miasta wybrał sobie Krzyż Zawierzenia profanując to miejsce.Teraz też obiecanki cacanki ale już pod dachem.Podobno byli tacy co słuchali kolejnego steku bzdur o świetlanej przyszłości naszego miasta.
masz coś racji, jakiś miesiąc temu znajomy z Jarosławia był w Warszawie, na jednej ze stacji był opluwany jego samochód. muszę jakąś nalepkę chyba sobie kupiećnim pojadę na morze..
Sprawa jest prosta - nie będziecie głosować na towarzysz z PIS, nie będzie pieniędzy z województwa, zagłosujecie na PIS się zobaczy może coś rzucą
Dla kogo ważni?
Dla naszego miasta Przemyśla baranie !!!
A dużo już dla tego Przemyśla zrobili?Oczywiście poza odwiedzinami w lokalnych domach publicznych?