Przez cały rok, dzięki współpracy Urzędu Miasta Jarosławia z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, na jarosławskim Rynku prowadzona jest comiesięczna akcja poboru krwi.
W Jarosławiu do końca października br. trwała akcja „Ulica zdrowia”, związana z zasilaniem banków krwi w regionie. To jednak nie znaczy, że chętni w dalszym ciągu nie mogą oddawać krwi. Co miesiąc mobilny punkt jej poboru jest dostępny na jarosławskim Rynku.
W ramach listopadowej wizyty (6 listopada br.) z 38 osób zarejestrowanych 30 podzieliło się najcenniejszym płynem. Od stycznia br. punkt odwiedziło i oddało krew blisko 250 osób.
Od kwietnia do października br. akcja włączona była w „Ulicę zdrowia” – doskonale znaną już mieszkańcom, miejską inicjatywę, umożliwiającą bezpłatne wykonanie podstawowych badań medycznych. Kolejna wizyta krwiobusu 4 grudnia br.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze