Reklama

Wciąż można oddawać krew

Przez cały rok, dzięki współpracy Urzędu Miasta Jarosławia z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, na jarosławskim Rynku prowadzona jest comiesięczna akcja poboru krwi.

W Jarosławiu do końca października br. trwała akcja „Ulica zdrowia”, związana z zasilaniem banków krwi w regionie. To jednak nie znaczy, że chętni w dalszym ciągu nie mogą oddawać krwi. Co miesiąc mobilny punkt jej poboru jest dostępny na jarosławskim Rynku.

W ramach listopadowej wizyty (6 listopada br.) z 38 osób zarejestrowanych 30 podzieliło się najcenniejszym płynem. Od stycznia br. punkt odwiedziło i oddało krew blisko 250 osób.

Od kwietnia do października br. akcja włączona była w „Ulicę zdrowia” – doskonale znaną już mieszkańcom, miejską inicjatywę, umożliwiającą bezpłatne wykonanie podstawowych badań medycznych. Kolejna wizyta krwiobusu 4 grudnia br.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama