Reklama

Wędkowanie wygrało z konsolą [ZDJĘCIA]

Niedzielę z wędką postanowili spędzić na łowisku „Żwirownia” w Piganach małoletni uczestnicy zawodów wędkarskich zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka, aktywnie wspierani przez rodziców. Choć początkowo ryby były oporne na przynętę, w końcu udało się złowić całkiem ładne okazy.

Okazały karp, a także płotki i karasie to trofea młodzieży, która postanowiła 5 czerwca spróbować swoich sił na łowisku „Żwirownia”, przekonując się przy okazji, że wędkowanie to całkiem przyjemne zajęcie, a rywalizacja o największe okazy dostarcza tyle samo emocji, co wirtualna rozgrywka w „Fortnita”. Od wczesnych godzin porannych 21 młodych pasjonatów wędkowania, przy wsparciu rodziców, oczekiwało wielkiej ryby, ale tego dnia były one akurat wyjątkowo oporne na przynętę. Jednak cierpliwość i wytrwałość popłacają i w końcu udało się zwabić całkiem ładne zdobycze wędkarskie. Zwycięzców zawodów dla dzieci do lat 16 wyłoniono w trzech kategoriach wiekowych. W tej najmłodszej, do lat 8, najlepszymi wynikami[paywall] mogli się pochwalić: Jakub Kamionka, Antoni Szydłowski i Jonasz Szewc. W kategorii wędkarzy 9 – 12 lat medalowe miejsca zajęli: Tomasz Kamionka, Jan Wołos i Filip Niemiec, a wśród najstarszych (13 – 16 lat) z najlepszym wynikiem zawody ukończył Jakub Siedlarz. Tuż za nim uplasowały się dziewczęta: Lena Dziaduch i Aleksandra Ożga. Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a laureaci profesjonalny sprzęt, który będą mogli wykorzystać, kontynuując swoją przygodę z wędkarstwem. W odpowiedzi na zaostrzone rywalizacją apetyty zaserwowano uczestnikom pyszną kiełbaskę z ogniska.

Zawody przygotowali i przeprowadzili: Grzegorz Suszyło, Mirosław Suszyło i Mariusz Dąbkowski, a zorganizowali je Polski Związek Wędkarski Koło Sieniawa oraz tamtejsze Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół”. Patronat nad imprezą objął natomiast burmistrz miasta i gminy Sieniawa.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2022-06-17 13:52:41

    Należy tylko głęboko ubolewać iż już od najmłodszych lat przyucza i  przyzwyczaja się dzieci i młodzież do takich wynaturzonych, sadystycznych, patologicznych czynności nie licząc się w ogóle co do konsekwencji przyczynowo skutkowych jakie to może w przyszłości, wcześniej czy później, wywołać. I szkoda że ZP reklamuje i nagłaśnia takie tematy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama