Reklama

„Wejście smoka” Pawła Oleksego. Udana kolejka III-ligowców

To była całkiem udana kolejka dla zespołów z naszego regionu. Lubaczowski beniaminek wzbogacił się o kolejne trzy punkty, ekipa z Wiązownicy o jeden, ale bardzo cenny.

Na stadion przy ul. Wyszyńskiego w Lubaczowie przyjechały rezerwy krakowskiej Wisły. Zespołu, który jest bezpośrednim sąsiadem w tabeli Pogoni-Sokoła, rzec więc można – był to pojedynek o „sześć” punktów. Zwycięsko wyszedł z niego team Łukasza Surmy, a bohaterem został Paweł Oleksy. Jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy w drużynie, były reprezentant Polski w kategoriach młodzieżowych, przez ostatnie trzy sezony zawodnik Stali Rzeszów. Po kilku meczach przerwy, kiedy leczył uraz, wrócił na murawę i zdobył dwie, niezwykle cenne, bramki dla lubaczowian. Dzięki temu Pogoń-Sokół awansowała w tabeli i oddaliła się już dość znacznie od strefy spadkowej. Tej nie opuścił KS Wiązownica, ale punkt wywalczony na bardzo trudnym terenie w Kielcach może okazać się niezwykle istotny. Zawodnicy Szymona Szydełki sprawili tym samym present urodzinowy swopjemu prezesowi Ernestowi Kasi. Warto podkreślić, że przez ponad pół godziny musieli sobie radzić w osłabieniu po czerwonej kartce dla Ołeksandra Baraniuka, ale przetrwali.

 

Pogoń-Sokół Lubaczów – Wisła II Kraków 2:1 (0:0)

  • Bramki: 1:0 Oleksy 46. min, 1:1 Colley 68. min, 2:1 Oleksy 77. min.

Korona II Kielce – KS Wiązownica 1:1 (1:0)

  • Bramki: 1:0 Kośmicki 8. min, 1:1 Hrabowskyj 54. min (karny).
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/04/2025 15:15
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama