W ostatnich tygodniach docierały do nas sygnały mieszkańców Jarosławia o złym stanie nawierzchni części dla pieszych wiaduktu na ul. 3 Maja w Jarosławiu. Sprawdziliśmy. Wygląda to kiepsko. – Dotychczas inwestycja ta nie była wskazywana przez radę dzielnicy wśród priorytetowych do wykonania w ramach 1 miliona przeznaczonego w roku budżetowym na najpilniejsze potrzeby danej dzielnicy – na nasze zapytania odpowiada Iga Kmiecik.
O tym, że wiadukt łączący m.in. os. Kombatantów z resztą miasta wymaga remontu, słyszymy od kilku tygodni.
Doniesienia mieszańców Jarosławia postanowiliśmy sprawdzić. Na miejscu rzeczywiście wesoło nie jest.
Przede wszystkim niemal na całej długości mostu obecne są ubytki w antypoślizgowej nawierzchni. W niektórych miejscach wżery odkrywają metalowe zbrojenie. W jednym z punktów (zaznaczmy przy krawędzi poza zasięgiem pieszych) ubytek jest na tyle duży, że[paywall] przechodzi przez konstrukcję na wylot, a w otworze „świeci” rosnąca poniżej zieleń.
O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy w jarosławskim ratuszu.
– Wiadukt na ul. 3 Maja istotnie wymaga remontu i to, co pozostało do zrobienia, wymaga kompleksowego działania – przyznaje Iga Kmiecik, rzecznik prasowy urzędu miasta.
– Obecny stan nie zagraża bezpieczeństwu użytkowników – zapewnia jednak.
Pytana o to, czy tego wiaduktu nie można by połatać choćby doraźnie, bo dziury kolą w oczy i nawet jeśli realnego zagrożenia nie ma, to odsłonięte stalowe pręty robią złe wrażenie, odpowiada, że to co można było zrobić, już zrobiono.
– To, co można było zrobić „doraźnie”, zostało już zrobione, czyli prace dotyczące kostki brukowej czy barier ochronnych – informuje.
Na bardziej rozbudowany remont potrzeba pokaźniejszych środków. W tym roku już ich raczej nie będzie. Może w przyszłym. Ze słów przedstawicielki magistratu wynika, że o losie wiaduktu zadecyduje najprawdopodobniej rada dzielnicy.
– Dotychczas inwestycja ta nie była wskazywana przez radę dzielnicy wśród priorytetowych do wykonania w ramach 1 miliona przeznaczonego w roku budżetowym na najpilniejsze potrzeby danej dzielnicy – tłumaczy obecny stan rzeczniczka.
– Jeśli rada dzielnicy uwzględni zadanie na liście swoich rekomendacji do budżetu na przyszły rok, jest szansa, że w budżecie na 2022 zostaną zabezpieczone odpowiednie fundusze – zapowiada.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Na szczęście rzadko tam chodzę.