W połowie grudnia w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski w biegu po schodach. Pewnie niewielu wie, że jednym z najlepszych w Polsce w tej nie do końca popularnej, ale bardzo pasjonującej dyscyplinie sportu jest jarosławianin Maciej Tomaszewski. Potwierdził to w stolicy Górnego Śląska, zostając wicemistrzem Polski.
Organizatorem tej nietypowej imprezy było Stowarzyszenie Biegów Górskich z Jastrzębia-Zdroju. Na starcie stanęło ponad 200 biegaczek i biegaczy z całej Polski. Mieli do pokonania 30 pięter (z dobiegiem ok. 100 m) w budynku[paywall] „Altus” przy ulicy Uniwersyteckiej w Katowicach. Równocześnie z Mistrzostwami Polski odbyły się Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowych Straży Pożarnych i Ochotniczych Straży Pożarnych. Kobiety rywalizowały w czterech kategoriach wiekowych, mężczyźni w siedmiu.
Maciej Tomaszewski z Jarosławia spisał się znakomicie, zdobywając tytuł wicemistrza Polski juniorów oraz brązowy medal w MP Strażaków w kategorii OSP. Nie udało mu się co prawda obronić tytułu mistrza Polski z 2014 r., ale konkurentów miał tym razem naprawdę znamienitych. Czas, w jakim Maciej pokonał 30 pięter to 3 minuty i 17 sekund.
Młody jarosławianin jest uczniem I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Uwielbia lekkoatletykę, zwłaszcza biegi uliczne. Trenuje pod okiem Lesława Lassoty w Resovii Rzeszów. Oprócz tego reprezentuje Jarosławską Grupę Biegową „Sokół”. Jest trzykrotnym medalistą Mistrzostw Podkarpacia zarówno w hali, jak i na bieżni. Medale zdobywał także w biegach przełajowych. Jak już wspomnieliśmy, specjalizuje się w biegach ulicznych. W br. wygrał ponad 30 tego typu biegów i to zarówno w kategorii open, jak i swojej „naturalnej”, czyli juniorów. 20-krotnie stawał na podium.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze