Komendę Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu odwiedził z roboczą wizytą podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Duszczyk. Jego uwagę szczególnie przykuł Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców.
Wiceszefowi MSWiA towarzyszyli: wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, posłowie Marek Rząsa i Bartosz Romowicz oraz radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wiktor Koba. Gospodarzem był oczywiście gen. bryg. SG Tomasz Zybiński, komendant BiOSG. To on przedstawił gościom infrastrukturę Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców, w szczególności zaplecze, będące do dyspozycji przebywających tam osób[paywall].
– Wizytujący zapoznali się z sytuacją przebywających w SOC cudzoziemców oraz procedurami, jakim podlegają obcokrajowcy. Delegacja odwiedziła także służbę dyżurną operacyjną oddziału oraz centrum nadzoru. Jest to miejsce, z którego strażnicy graniczni monitorują granicę, wykorzystując nowoczesny system perymetryczny zainstalowany na podkarpackiej granicy
Reklama
– powiedział rzecznik prasowy BiOSG w Przemyślu por. SG Piotr Zakielarz.
Szef BiOSG przedstawił także aktualną sytuację na ochranianym odcinku polsko-ukraińskiej granicy. W kontekście sytuacji na Ukrainie zaprezentowane zostały plany opracowane przez BiOSG, które mogłyby zostać wykorzystane na wypadek ewentualnej masowej migracji uchodźców wojennych. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji M. Duszczyk wspomniał o strategii migracyjnej. Jest to dokument, który ma się przyczynić do stworzenia przejrzystych i bezpiecznych zasad imigracji. Zakłada m.in. utworzenie 49 Centrów Integracji Cudzoziemców w całej Polsce. Jak podkreślił, w strategii migracyjnej mowa jest m.in. o tym, że cudzoziemcy muszą akceptować normy i zasady, które w Polsce obowiązują.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze