Reklama

Widać naszych! Medale w koszykówce, piłce ręcznej, pływaniu [ZDJĘCIA]

Kwiecień i maj to miesiące, w których odbywają się wojewódzkie finały w różnych sportowych dyscyplinach w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej czy Licealiady. W wielu zawodach pierwszoplanowe role odgrywają uczniowie szkół z naszego regionu. Poniżej przedstawiamy w telegraficznym skrócie ich sukcesy.

Na początek finał wojewódzki w koszykówce chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Ten odbył się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu, która gościła cztery najlepsze zespoły koszykarskie na Podkarpaciu. Jak zawsze finał poprzedzony był eliminacjami gminnymi, powiatowymi, rejonowymi, półfinałami wojewódzkimi i turniejem barażowym. I właśnie z tej ostatniej szansy awansu do finału skorzystali obrońcy tytułu, zawodnicy SP 2 Łańcut. Nie tylko awansowali do finału ale i go wygrali. W półfinale dość pewnie pokonali krośnieńską SP 14 Krosno, podobnie jak drużyna SP 14 Przemyśl rywali z SP nr 3 Tarnobrzeg. W finale młodzi koszykarze z Łańcuta w I kwarcie odskoczyli na kilkanaście punktów i później już kontrolowali sytuację, do końca nie oddając prowadzenia. Tym sposobem po raz czwarty z rzędu zakończyli rozgrywki ze złotymi medalami. Reprezentacja SP 14 Przemyśl została wicemistrzem Podkarpacia.

O tytuł mistrzyń Podkarpacia rywalizowały także koszykarki w ramach Licealiady. Zawody odbyły się w sali sportowej I LO w Rzeszowie. W pierwszym meczu obrończynie tytułu z II LO Przemyśl wygrały z LO Rymanów. W drugim półfinale koszykarki z V LO w Rzeszowie dość pewnie wygrały z odwiecznymi rywalkami z SLO Stalowa Wola. W najważniejszym spotkaniu turnieju rzeszowianki wygrały z ekipą II LO Przemyśl, zdobywając tytuł mistrzyń Podkarpacia, zaś zespół z przemyskiej „Morawy” został wicemistrzem województwa podkarpackiego.

Reklama

Tytuł mistrzowski za to obronili koszykarze z II LO w Przemyślu. Finał wojewódzki Licealiady odbył się w hali krośnieńskiego MOSiR-u. Przemyślanie byli faworytami i z tej roli wywiązali się znakomicie. Pewnie wygrali dwa spotkania i zakończyli turniej ze złotymi medalami. W ścisłym finale pokonali drużynę IV LO Rzeszów. W meczu o brąz zawodnicy I LO KEN Stalowa Wola pokonali zespół występujący w roli gospodarzy, czyli I LO Krosno.

Piłka ręczna

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarosławiu rozegrano finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wystąpiły trzy zespoły, zwycięzcy półfinałów wojewódzkich (SP Przecław, SP Wiśniowa i SP 1 Pruchnik) oraz zwyciężczynie turnieju barażowego, czyli SP sióstr Pijarek Rzeszów. Turniej przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Już w pierwszym meczu spotkały się zespoły, które jak się na końcu okazało zajęły dwa pierwsze miejsca – zawodniczki z Pruchnika i Rzeszowa. Mecz był bardzo ciekawy, a prowadzenie zmieniało się co kilka minut. Jedną bramkę więcej rzuciły obrończynie tytułu mistrzowskiego – dziewczęta z Pruchnika. W kolejnych meczach te dwa zespoły już wszystko wygrywały. A to oznaczało, że po raz drugi z rzędu mistrzyniami Podkarpacia zostały uczennice z SP nr 1 Pruchnik.

Reklama

Finał wojewódzki w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców rozegrany został w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu. Uczniowie przemyskiej „czternastki” byli jedną z czterech ekip walczących o złoto. Oprócz nich także: SP 2 Sędziszów Małopolski, SP 2 Strzyżów i SP Malinie. W sześciu meczach padły 152 bramki. Drużyna gospodarzy, prowadzona przez Przemysława Korobczaka, mimo że miała w swoim składzie wyłącznie siódmoklasistów, wygrała wszystkie swoje mecze i po raz kolejny obroniła tytuł mistrzowski.

Pływanie

Finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu rozegrany został na nowym basenie MOSiR w Mielcu. Po 12 sztafet oraz po 12 zawodniczek i zawodników w każdym z czterech stylów uzyskało prawo rywalizacji o prymat na Podkarpaciu. W pierwszej części zawodów przeprowadzono wyścigi sztafet 6x50 m stylem dowolnym. Wśród dziewcząt 7. miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Horyniec-Zdrój, 10. SP nr 2 Lubaczów, zaś 11. – SP Sieniawa. Wśród chłopców 5. lokata przypadła sztafecie z ZSiPO Horyniec-Zdrój, zaś 9. – SP nr 2 Przeworsk.

Reklama

W rywalizacji indywidualnej padło wiele znakomitych wyników, rekordów życiowych i rekordów szkół. 2. miejsce na 50 m stylem motylkowym wywalczyła Weronika Bartnik (SMS Jarosław). Mistrzynią Podkarpacia na 50 m stylem grzbietowym została Maja Kida (SMS Jarosław), zaś na 50 m stylem klasycznym jej koleżanka z jarosławskiego SMS Julia Majcher.

Z kolei na basenie dębickiego MOSiR-u odbyły się Igrzyska Dzieci. Rywalizacja także toczyła się w sztafetach i indywidualnie.  W pierwszej części zawodów przeprowadzono wyścigi sztafet 6x25 m stylem dowolnym. Wśród dziewcząt 10. miejsce zajęła ekipa z SP nr 2 Lubaczów. Wśród chłopców z kolei 7. miejsce przypadło SP nr 1 Przeworsk, zaś 9. SP nr 2 Lubaczów. Indywidualnie na 50 m stylem grzbietowym brązowy medal wywalczyła Emilia Mudry z SP nr 2 Lubaczów, zaś na 50 m stylem klasycznym krążek identycznego koloru Jakub Kusy z SP nr 1 Przeworsk.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/05/2025 08:00
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    leszsz_873 2025-05-15 19:19:45

    Trzeba dodac jeszcze szkoły które były bliskie finałów a oparte o zawodników TKS Żagiel Ostrów z gminy Radymno. A byla to ekipa ZSEiO z Przemyśla oraz Szkoła Podstawowa z Morawska w powiecie jarosławskim . Niestety w półfinałach obie drużyny trafiły na przeciwników zaplecza Resovii czy szoły sportowej z Rzeszowa. Szczególnie 7 miejsce w województwie uczniów z Morawska gdzie nie ma nawet odpowiedniej sali gimnastycznej to bardzo wielki sukces.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama