Reklama

Więcej tlenu dla jarosławskiego szpitala. Więcej łóżek dla chorych na COVID-19

22/11/2021 18:48

W jarosławskim Centrum Opieki Medycznej zamontowano nowy zbiornik na tlen – tym samym podwojono rezerwy tego gazu w szpitalu, co jest szczególnie cenne w czasie trwania pandemii COVID-19.

Sporej rangi inwestycja prowadzona była w ostatnich tygodniach na terenie szpitala. Rozbudowywano tu stację zgazowania tlenu.

Końcowym elementem tego przedsięwzięcia było[paywall] podłączenie dodatkowego zbiornika instalacji tlenowej. Prace nad tym etapem zadania prowadzone były w ubiegłym tygodniu.

Nowy zbiornik pomieści 13 tys. litrów – to ponad dwukrotnie więcej niż można było zgromadzić w tym, z którego szpital korzystał dotychczas. Instalacja nowego zbiornika tlenu to, rzecz jasna, odpowiedź na zapotrzebowanie pandemicznych czasów.

Dzięki tej inwestycji COM zwiększy swoją gotowość do przyjęcia chorych w kolejnej fali pandemii – od momentu zainstalowania nowego zbiornika placówka dysponować będzie 172 łóżkami dla chorych na COVID-19 (w tym 8 łóżkami respiratorowymi) oraz 3 łóżkami dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama