W jarosławskim Centrum Opieki Medycznej zamontowano nowy zbiornik na tlen – tym samym podwojono rezerwy tego gazu w szpitalu, co jest szczególnie cenne w czasie trwania pandemii COVID-19.
Sporej rangi inwestycja prowadzona była w ostatnich tygodniach na terenie szpitala. Rozbudowywano tu stację zgazowania tlenu.
Końcowym elementem tego przedsięwzięcia było[paywall] podłączenie dodatkowego zbiornika instalacji tlenowej. Prace nad tym etapem zadania prowadzone były w ubiegłym tygodniu.
Nowy zbiornik pomieści 13 tys. litrów – to ponad dwukrotnie więcej niż można było zgromadzić w tym, z którego szpital korzystał dotychczas. Instalacja nowego zbiornika tlenu to, rzecz jasna, odpowiedź na zapotrzebowanie pandemicznych czasów.
Dzięki tej inwestycji COM zwiększy swoją gotowość do przyjęcia chorych w kolejnej fali pandemii – od momentu zainstalowania nowego zbiornika placówka dysponować będzie 172 łóżkami dla chorych na COVID-19 (w tym 8 łóżkami respiratorowymi) oraz 3 łóżkami dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze