Dziś, 1 sierpnia, na Rynku odbędą się koncerty z okazji 71. rocznicy wybuchu powstania Warszawskiego. Początek o godzinie 19.00.
Wystąpią: solistki Miejskiego Ośrodka Kultury, Pozytywka, Forteca. Impreza zorganizowana w ramach Kulturalnego Lata w Mieście.
Muzyka zespołu Pozytywka określana jest jako metal z patriotyczno- tożsamościowym przesłaniem. Teksty odnoszą się do historii Polski w latach 1939-63, kładąc nacisk na tematykę walki Żołnierzy Wyklętych o niepodległą Polskę. Motywem twórczości zespołu Forteca jest Historia okresu okupacji. Początkowo czerpali teksty z twórczości poetów tworzących w okresie II wojny światowej, tj.: K.K. Baczyński, W. Broniewski czy F. Konarskiego. Obecnie od kilku lat tworzą własne teksty.
Organizatorzy: burmistrz Jarosławia, CKiP w Jarosławiu, MOK.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze