Wszystko się zmienia, a Wielka Galeria Artystyczna trwa od prawie dwudziestu lat. To świadczy o jej autentyczności i potrzebie organizacji tego rodzaju akcji. Tę kwestię podkreślił burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch podczas 19. już aukcji charytatywnej prac miejscowych artystów plastyków oraz tych wykonanych przez dzieci i młodzież.
Licytacje prowadził już tradycyjnie Marian Haśko, zastępca Prokuratora Okręgowego w Przemyślu. – Robił to w sposób nie tylko profesjonalny, ale i bardzo humorystyczny, zachęcając wszystkich do[paywall] podbijania ceny przedmiotów przygotowanych na aukcję – ocenia Barbara Brzezińska z Kancelarii Burmistrza Jarosławia.
Galeria organizowana jest w okresie świąt Bożego Narodzenia. Jej inicjatorem jest Tomasz Kulesza, wicedyrektor SP nr 11. Współorganizatorami wydarzenia są burmistrz Jarosławia, Rotary Club Jarosław oraz Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Przemyślu.
– Tegoroczną galerię w Klubie „Kotłownia”, działającym przy Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu, a wcześniej w „dwunastce” otworzyła Ewa Leniar, dyrektor SP 11, zapraszając obecnych do czynnego udziału, natomiast o historii samej galerii, przesłaniu, jakie ze sobą niesie, o osobach biorących udział w jej organizowaniu, a także darczyńcach, ofiarodawcach i sponsorach opowiedział T. Kulesza. Wielka Galeria Artystyczna to spotkanie rozpoczynające się od programu artystycznego w wykonaniu uczniów szkoły. Podobnie było i w tym roku – opisuje B. Brzezińska.
– Od lat popularnością cieszą się akwarele autorstwa Zbigniewa Petru, który, mimo sędziwego już wieku, a także problemów zdrowotnych, po raz kolejny przekazał piękne dzieła artystyczne na aukcję i osobiście obserwował całą licytację. Towarzyszyła mu małżonka Janina oraz syn Zbigniew. Obrazy Plebania, Baszta obronna, Wiejska droga, Podkarpacie, Do lasu na grzyby czy Zima wylicytowane zostały bardzo szybko, osiągając również wysoką kwotę – dodaje.
Dochód z aukcji w wysokości ponad 5 tys. zł w całości przeznaczony zostanie na rzecz osób najbardziej potrzebujących i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Całkowite zamknięcie galerii nastąpi pod koniec stycznia 2018 r., po podliczeniu pieniędzy zebranych z licytacji oraz zakupu prac wystawionych w klubie. Zostaną one rozdysponowane do instytucji wspierających osoby najbardziej skrzywdzone przez los.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze