Przed zbliżającą się Wielkanocą w gminie Medyka gwarno i pracowicie. Między innymi za sprawą tamtejszego Gminnego Centrum Kultury na rodzinne i nie tylko warsztaty szykowania świątecznych ozdób i wielkanocnych palm zaproszono do świetlic w Medyce, Lesznie i Torkach.
W ramach relaksu w przedświątecznym czasie ciekawe aktywności zaproponowało mieszkańcom gminy GCK w Medyce. Oczywiście wszystkie związane ze zbliżającym się wielkimi krokami wielkanocnym okresem.
W Medyce na wspólne zdobienie pisanek metodą batikową, polegającą na nakładaniu na jajko gorącego wosku pszczelego i jego barwieniu, zaproszono uczniów. Pod czujnym okiem specjalistek w tej materii Elżbiety Dykas, Ilony Łupieniak i Anny Chytrej stworzyli oni prawdziwe cuda. Do wspólnej zabawy zaproszono również całe rodziny. W ramach rodzinnych warsztatów wielkanocnych w świetlicy w Medyce dzieci wraz z opiekunami poświęciły sporo czasu, by stworzyć małe, wielkanocne pisankowe arcydzieła. Było twórczo i radośnie, a efekt wspólnych działań naprawdę pozytywnie zaskoczył.
Wielkanocne palmy, dzięki za inicjatywie pań ze Stowarzyszenia Mieszkańców Wsi Torki „Nie tylko dla siebie” i miejscowej biblioteki, szykowano z kolei w Torkach. Warsztaty poprowadziły tam pełne pomysłów Danuta Głuszko i Ilona Łupeniak. W Lesznie równie piękne palny co dorośli tworzyli natomiast najmłodsi pod okiem mam, a w Medyce mieszkanki gotowe się podjąć niełatwego wyzwania.
Dzięki baziom, gałązkom bukszpanu, kłosom zbóż, kolorowym kwiatom i ozdobom udało się wyczarować piękne symbole nadchodzącej Wielkanocy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze