Reklama

Wielkanocny kiermasz storpedowany przez deszcz [ZDJĘCIA]

9 kwietnia br. na placu przed Urzędem Gminy w Żurawicy odbył się I Kiermasz Wielkanocny. Miał trwać znacznie dłużej, ale z… pogodą jeszcze nikt nie wygrał. W okolicach południa rozlało się nie na żarty, zaczął wiać silny wiatr i organizatorzy musieli przedwcześnie zakończyć to znakomicie zapowiadające się przedsięwzięcie.

Było radośnie i wiosennie. Symboli świąt wielkanocnych do wyboru, do koloru. Stoiska m.in. z: koszyczkami, stroikami, serwetkami i serwetami, pisankami, palmami wielkanocnymi, kolorowymi zajączkami mazurkami, babami wielkanocnymi, zakwasami, kiszoną kapustą. Do tego miody i pszczele produkty, a także: skrzynie na kwiaty, kosze, pergole, huśtawki i wiele, wiele innych. Dla ciała też coś było, bo właściciele baru „AS”, ale i panie z kół gospodyń wiejskich z: Żurawicy Górnej, Orzechowiec i Śliwnicy kusiły: gorącymi napojami, żurkiem, słodyczami i wyrobami garmażeryjnymi.

Na najmłodszych czekała niespodzianka – wesoła, bajkowa „brygada” z psem Pluto, miłą Myszą i reniferem Rudolfem. Brygada, której przewodził szef wielkich pluszaków – właściciel firmy DDD Kamil Stachura. Pluszowa ekipa miała dla milusińskich kosz wypełniony słodkimi niespodziankami i mnóstwo pomysłów na wspólną zabawę.

Reklama

Podobnie jak podczas kiermaszu bożonarodzeniowego, tak i teraz, wszystkim mieszkańcom gminy świąteczne życzenia złożył wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk. Szkoda tylko, że ta miła uroczystość odbyła się już w strugach ulewnego deszczu…



Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama