Trzecioklasiści z Salezjańskiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przemyślu wespół z maluchami z Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Felicjanek uczcili 43. rocznicę wyboru papieża Polaka. Nie zabrakło ulubionego tańca Jana Pawła II – czyli krakowiaka i „Barki”, którą nuciła cała widownia.
W październiku br. minęły 43 lata od wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. 16 października 1978 r., o godzinie 18.18 z komina nad kaplicą Sykstyńską wydobył się biały dym, po siedmiu czarnych.
Na kwadrans przed g. 19 kardynał Pericle Felici ogłosił wybór metropolity krakowskiego, który przyjął imię Jan Paweł II, tym samym stając się 264. następcą św. Piotra.
Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu[paywall] spektakl zatytułowany „Wielki Karol i mały Lolek – Jan Paweł II” wystawili wspólnie 22 października uczniowie klasy 3 Salezjańskiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej wspólnie z sześciolatkami z Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Przemyślu.
– Naszym założeniem było przybliżenie postaci naszego wielkiego rodaka. Nie tylko okresu jego dzieciństwa, kiedy był dobrym i wrażliwym chłopcem, ale też czasu dorastania i młodości, z którego zapamiętany został jako uczciwy i wzorowy uczeń i student – relacjonuje Agnieszka Jasińska-Lisowska, nauczycielka z Zespołu Szkół Salezjańskich w Przemyślu.
Montaż słowno-muzyczny zaprezentowany przez uczniów i przedszkolaków nawiązywał też do najważniejszych wydarzeń w życiu Karola Wojdyły z czasów późniejszych – m.in. wyboru na papieża, ale też wielu innych, aż po 2 kwietnia 2005 roku, w którym cały świat pogrążył się w żałobie, słysząc słowa „nasz Ojciec Święty Jan Paweł II odszedł do domu Ojca”.
Występ przepełniony był naukami i przesłaniami papieża skierowanymi do rodaków. Nie zabrakło też oczywiście ulubionego żywiołowego krakowiaka i „Barki”, którą zanuciła cała widownia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze