Reklama

Wielki pech Jana Cząstki

LEKKOATLETYKA. Do mety pozostawały jakieś dwa metry. Przemyślanin Jan Cząstka prowadził w biegu na 400 m Halowych Mistrzostw Europy Weteranów. Finiszując, pechowo zahaczył kolcem o tartan. Przewrócił się i złoto stało się nieosiągalne.

Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów w lekkoatletyce trwały od 23 do 28 marca br. w Toruniu. Znakomita postawa Jana Cząstki w Halowych Mistrzostwach Polski dała mu przepustkę do startu w championacie Starego Kontynentu. Jak sam powiedział, był znakomicie przygotowany. Miał zaplanowany start w trzech konkurencjach biegowych: 400 m, 800 m i sztafecie 4x200 m. W biegu półfinałowym na 400 m poprawił rekord Polski weteranów w kategorii powyżej 55 lat z czasem 58,21 s. 

W finale był faworytem i gdyby nie opisana wyżej sytuacja, zdobyłby złoty medal. Ostatecznie zajął 5. miejsce. Pewnie awansował także z 2. miejsca do finału 800 m. Ten bieg odbył się jednak kilkadziesiąt minut po pechowym biegu na 400 m. Mimo bólu głowy, spisał się bardzo dobrze. Pobił kolejny rekord Polski (2:13,23 min) i zajął 4. miejsce. Te straty w pewien sposób powetował sobie w sztafecie. Biegł na ostatniej zmianie 4x200 m. Jego partnerami byli w kolejności: Andrzej Formaniewicz, Bogumił Żurawski i Waldemar Pietrzak. Polska czwórka pobiła aż o 8 sekund rekord Polski (1:43,64 min).

– Czułem się naprawdę znakomicie przed mistrzostwami. Czułem, że to mogą być moje zawody. Byłem dobrze przygotowany. A tu taki ogromny pech. Setki razy biegłem ten dystans i jeszcze nigdy nie przytrafiła mi się taka przygoda. Najgorsze, że upadłem na bok, a nie do przodu, bo do linii mety było jakieś dwa metry. Może ręką dotknąłbym tej linii. Wielka szkoda – powiedział nam Jan Cząstka.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    MojeUjkowice - niezalogowany 2015-04-09 21:48:22

    GRATULACJE I SZACUNEK SI NALEŻY!!! Wzór do naśladowania dla ludzi w podobnym wieku ale również dla młodych! Pozdrawiamy!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Piter - niezalogowany 2015-04-13 21:36:10

    Panie Janku wielkie brawa jest Pan WIELKI szacunek dla pana pozdrawiam

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama