LEKKOATLETYKA. Do mety pozostawały jakieś dwa metry. Przemyślanin Jan Cząstka prowadził w biegu na 400 m Halowych Mistrzostw Europy Weteranów. Finiszując, pechowo zahaczył kolcem o tartan. Przewrócił się i złoto stało się nieosiągalne.
Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów w lekkoatletyce trwały od 23 do 28 marca br. w Toruniu. Znakomita postawa Jana Cząstki w Halowych Mistrzostwach Polski dała mu przepustkę do startu w championacie Starego Kontynentu. Jak sam powiedział, był znakomicie przygotowany. Miał zaplanowany start w trzech konkurencjach biegowych: 400 m, 800 m i sztafecie 4x200 m. W biegu półfinałowym na 400 m poprawił rekord Polski weteranów w kategorii powyżej 55 lat z czasem 58,21 s.W finale był faworytem i gdyby nie opisana wyżej sytuacja, zdobyłby złoty medal. Ostatecznie zajął 5. miejsce. Pewnie awansował także z 2. miejsca do finału 800 m. Ten bieg odbył się jednak kilkadziesiąt minut po pechowym biegu na 400 m. Mimo bólu głowy, spisał się bardzo dobrze. Pobił kolejny rekord Polski (2:13,23 min) i zajął 4. miejsce. Te straty w pewien sposób powetował sobie w sztafecie. Biegł na ostatniej zmianie 4x200 m. Jego partnerami byli w kolejności: Andrzej Formaniewicz, Bogumił Żurawski i Waldemar Pietrzak. Polska czwórka pobiła aż o 8 sekund rekord Polski (1:43,64 min).
– Czułem się naprawdę znakomicie przed mistrzostwami. Czułem, że to mogą być moje zawody. Byłem dobrze przygotowany. A tu taki ogromny pech. Setki razy biegłem ten dystans i jeszcze nigdy nie przytrafiła mi się taka przygoda. Najgorsze, że upadłem na bok, a nie do przodu, bo do linii mety było jakieś dwa metry. Może ręką dotknąłbym tej linii. Wielka szkoda – powiedział nam Jan Cząstka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.GRATULACJE I SZACUNEK SI NALEŻY!!! Wzór do naśladowania dla ludzi w podobnym wieku ale również dla młodych! Pozdrawiamy!
Panie Janku wielkie brawa jest Pan WIELKI szacunek dla pana pozdrawiam
GRATULACJE I SZACUNEK SI NALEŻY!!! Wzór do naśladowania dla ludzi w podobnym wieku ale również dla młodych! Pozdrawiamy!
Panie Janku wielkie brawa jest Pan WIELKI szacunek dla pana pozdrawiam