Reklama

Wielkie święto strażaków ochotników z Orzechowiec [ZDJĘCIA]

16 luty był niezwykle uroczystym i ważnym dniem dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzechowcach. Strażacy ochotnicy odebrali akt włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. To już trzynasta jednostka OSP z powiatu przemyskiego włączona do systemu.

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy stanowi integralną część organizacji bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. W jego skład wchodzą jednostki ochrony przeciwpożarowej, inne służby, inspekcje, straże, instytucje oraz podmioty, które zgodziły się współdziałać w akcjach ratowniczych. Od teraz jego częścią są strażacy ochotnicy z OSP w Orzechowcach. Uroczystego wręczenia aktu włączenia jednostki do KSRG na ręce druha Krzysztofa Dziadka, prezesa zarządu OSP w Orzechowcach, dokonał podczas uroczystości zorganizowanej w siedzibie jednostki zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Rzeszowie bryg. Daniel Dryniak. Dokument jest oficjalnym potwierdzeniem decyzji komendanta głównego[paywall] PSP nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka. Odczytanie go poprzedził uroczysty apel strażaków połączony ze złożeniem meldunku.

Na tej wyjątkowej dla druhów uroczystości nie zabrakło licznie przybyłych gości, wśród których znaleźli się: wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, wicemarszałek województwa Piotr Pilch, wicestarosta przemyski Marek Kudła, gospodarz gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk, komendant miejski PSP w Przemyślu st. bryg. Bogusław Szczurko, kapelan strażaków powiatu przemyskiego ks. dr Marian Hofman, komendant gminny ZOSP RP druh Witol Dudek, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Przemyskiego Bożena Ryczan czy  przewodniczący Rady Gminy Żurawica Maciej Gałuszka.

Reklama

Warto dodać, że decyzja o włączeniu druhów z Orzechowiec do KSRG jest pokłosiem wniosku, jaki jednostka skierowała jeszcze w ubiegłym roku. Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej podpisał ją 11 listopada ub. r. Ochotnicza Straż Pożarna w Orzechowcach została włączona do systemu jako trzynasta jednostka w powiecie przemyskim.

Zgodnie ze strażackim powiedzeniem życzymy druhom z OSP w Orzechowcach tyle samo bezpiecznych powrotów do remizy, co wyjazdów do akcji, a jej dowódcom podejmowania samych trafnych decyzji podczas działań ratowniczo-gaśniczych.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    zenekblues - niezalogowany 2021-02-23 12:32:42

    Gratulacje, ale czy po tych uroczystościach Prezes dał jakiś niezamarzający płyn wpuścić w karczycho ???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ap - niezalogowany 2021-02-23 13:59:32

    A znasz jakaś ochotniczostrazacka uroczystość bez tego płynu i obowiązkowej bójce już po spożyciu. Nie bez tego OSP byłoby bez sensu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama