Reklama

Wierzą w marzenia. Pomóżmy im je spełnić

To była ich wymarzona wycieczka. Uczniowie klasy piątej Szkoły Podstawowej w Kaszycach (gmina Orły) chcieli pojechać na Wawel, ale brak odpowiedniej sumy na koncie uniemożliwił im spełnienie tego marzenia w Dzień Dziecka. Wierzą, że ziści się nieco później. Na stronie internetowej www.pomagam.pl zainicjowali akcję zbiórki pieniędzy. By zrealizować cel, potrzebują 10 tys. zł.

Pomysł z miejsca zyskał sprzymierzeńców. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaszycach Renata Łaskarzewska kibicuje uczniom od samego początku, wychowczyni Jolanta Rabczak dba, aby zbiórka prowadzona była zgodnie z zasadami. Ich pomysł opiera się na zasadach tzw. crowdfunding, czyli formie finansowania różnego rodzaju projektów przed społeczeństwo poprzez dużą liczbę drobnych, jednorazowych wpłat dokonywanych przez osoby nim zainteresowane. W zamian darczyńcy otrzymają specjalne, przygotowane przez uczniów upominki.

Przełożyli Dzień Dziecka


Razem ze swoją panią wychowawczynią rozmawiali na lekcji wychowawczej, jak chcieliby spędzić Dzień Dziecka. I tak zrodził się pomysł wyjazdu na wycieczkę klasową do Krakowa i Zakopanego. „Jeszcze nikt z nas nie widział z bliska wawelskiego smoka. Być może spotkamy go w krakowskich podziemiach” - napisali na specjalnie stworzonej stronie internetowej. Zdecydowali się przełożyć Dzień Dziecka z 1 czerwca na początek września br.

„Od września do czerwca pilnie chodzimy do szkoły, bierzemy udział w konkursach matematycznych, przyrodniczych, historycznych, gramy w piłkę nożną, uczestniczymy w projektach szkolnych, chodzimy na dyskoteki. Po godzinach szkolnych główkujemy, jak zrealizować nasze życiowe projekty. Wycieczka szkolna to super okazja, aby lepiej się poznawać i zbierać fajne wspomnienia. Chcemy się uczyć, aby za 10 lat projektować ubrania, robić dla Was aplikacje mobilne, być naukowcami, badać zjawiska zachodzące w przyrodzie i robić filmy. Wierzymy w marzenia” - wyjaśnili.

Reklama

Pojadą we wrześniu?


Plan wycieczki szkolnej chcieliby zrealizować we wrześniu br. Liczą na pomoc! „Jeśli znasz kogoś, kto zna kogoś, kto mógłby nam pomóc spełnić ten plan, nie wahaj się nam pomóc! Wyjazd na wycieczkę to dla nas spore przedsięwzięcie finansowe, m.in. opłaty za autokar, noclegi i wyżywienie, a także bilety wstępu. Liczymy na to, że uda się nam zgromadzić przynajmniej część funduszy dla 25 uczestników” - marzą.

Liczy się każda złotówka. Do tej pory uczniom pomogło już 38 osób. Z potrzebnych 10 tys. zł zebrali na razie 1 tys. 885 zł. Wszystkie informacje i dane dotyczące akcji dostępne są na stronie internetowej www.pomagam.pl/dzien_dziecka.





MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości