Reklama

Winda byłaby praktyczniejsza

20/02/2024 13:04

– Jestem osobą niepełnosprawną, poruszam się o kulach. Niedawno otwarto przejście podziemne – tzw. tunel pod torami stacji w Żurawicy. Przejście jest wprawdzie przystosowane jest potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, bo prócz schodów jest też pochylnia, ułatwiająca przemieszczanie się niepełnosprawnym, ale według mnie takie rozwiązanie nie do końca jednak niepełnosprawnym wystarcza.

– Dużo lepszym jest winda na perony. W taki sposób poradzono sobie na przykład na dworcu w Jarosławiu. To dużo wygodniejsze dla osoby na wózku czy o ograniczonych możliwościach poruszania się i jednocześnie prostsze. Zamiast turlać się po pochylni, można po prostu wsiąść do windy, która wyniesie taką osobę z tunelu na poziom peronu – komentuje mieszkaniec.

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama