– Jestem osobą niepełnosprawną, poruszam się o kulach. Niedawno otwarto przejście podziemne – tzw. tunel pod torami stacji w Żurawicy. Przejście jest wprawdzie przystosowane jest potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, bo prócz schodów jest też pochylnia, ułatwiająca przemieszczanie się niepełnosprawnym, ale według mnie takie rozwiązanie nie do końca jednak niepełnosprawnym wystarcza.
– Dużo lepszym jest winda na perony. W taki sposób poradzono sobie na przykład na dworcu w Jarosławiu. To dużo wygodniejsze dla osoby na wózku czy o ograniczonych możliwościach poruszania się i jednocześnie prostsze. Zamiast turlać się po pochylni, można po prostu wsiąść do windy, która wyniesie taką osobę z tunelu na poziom peronu – komentuje mieszkaniec.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze