Chcesz, aby pojazd służył Ci bezawaryjnie przez długi czas? Najwyższa pora, by wraz z rozpoczynającym się nowym sezonem znaleźć chwilę na kompleksowy przegląd, niwelację usterek i pielęgnację.
Wielkie porządku najlepiej zacząć od rzeczy niby banalnej, o której jednak często w sezonie zimowym zapominamy. Pora na odwiedzenie myjni samochodowej, nieśmiała oswajająca nas ze słońcem wiosenna aura to odpowiedni moment na gruntowne mycie nadwozia i podwozia, w którym może zalegać sól. Przystanie na taki stan rzeczy może skutkować korozją. Sprawdźmy też stanu konserwacji podwozia; przed korodowaniem musimy zabezpieczyć wszelkie otarcia, pęknięcia. Najpierw owe ubytki oczyszczamy z rdzy, potem warto je pomalować farbą podkładową i zabezpieczyć środkiem do konserwacji podwozia. Częste moczenie wycieraczek, gromadzenie się wilgoci w pojeździe, może powodować parowanie szyb i zagoszczenie się we wnętrzu samochodu nieprzyjemnego zapachu. Warto więc w aucie na kilka dni warto zainstalować pochłaniacz wilgoci i sprawdzić stanu filtra kabiny, który zapewnia dopływ świeżego powietrza.
Przeczytaj również: Gadżety samochodowe dla wymagających.
Regularne wykonywanie przeglądów po każdym sezonie zabezpieczy nas przed poważniejszymi usterkami, które w przyszłości niechybnie zaowocowałyby niepotrzebnymi wydatkami. We własnym zakresie dbamy o samochody przez cały rok, dokonując drobnych napraw i zmian, są jednak zabiegi, które musimy zlecić specjaliście. Wśród nich możemy wymienić między innymi wymianę elementów zawieszenia, które podczas zimowej szarugi uległy uszkodzeniu: osłony przegubów, końcówki drążków, sworznie wahaczy. Ważną czynnością jest kontrola poprawnego działania układu hamulcowego i kierowniczego. Poi zmianie ogumienia na letnie należy sprawdzić zbieżność i geometrię kół. Pozostałe czynności, których dokonujemy po zimie, w całości pokrywają się z tymi wykonywanymi przed sezonem zimowym.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No wiosna rusza to trzeba samochód ogarnąć. Przeglądy pierdoły itp. Zaczynam od wycieraczek. Kupiłem ostatnio visee i jestem bardzo zadowolony. świetnie zgarniają wodę.
Najlepiej mieć taki zaufany warsztat, do którego bez obaw oddaje się samochód i mamy pewność, że z nas tam nie zedrą. Jeśli potrzebny byłby lakiernik z Ełku, to mam namiar na sprawdzoną firmę: http://www.solidny-blacharz.pl - fajni ludzie i do tego fachowcy.
zgadzam sie, ze wycieraczki Visee dają radę! aż muszę ich pochwalić w necie, bo w weekend jak były te okropne burze jechalem bezpiecznie i zgarnialy wode bardzo dokladnie. najlepsze, ze system mi je dobral tylko po modelu auta, a pasuja siwetnie!
Również uważam, że wycieraczki są jednym z najważniejszych elementów o które trzeba dbać. Polecam stronę http://1wycieraczki.pl/ - nie znając wymiarów, na stronce można łatwo i szybko dobrać rozmiar wycieraczek do modelu auta. Testuję wycieraczki 2 tygodnie na swoim BMW i działają bez zarzutów. Bardzo wysoka jakość piór
Na zimę też trzeba odpowiednio przygotować auto
Warto też nauczyć się odpowiednio myć samochód. Jest to naprawdę ważne. Tutaj http://portalpolski.pl/polska/jak-myc-samochod-poznaj-4-zasady-18914.text.htm znajduje się ciekawy artykuł na ten temat, z którym każdy miłośnik 4 kółek powinien się zapoznać.
No wiosna rusza to trzeba samochód ogarnąć. Przeglądy pierdoły itp. Zaczynam od wycieraczek. Kupiłem ostatnio visee i jestem bardzo zadowolony. świetnie zgarniają wodę.
Najlepiej mieć taki zaufany warsztat, do którego bez obaw oddaje się samochód i mamy pewność, że z nas tam nie zedrą. Jeśli potrzebny byłby lakiernik z Ełku, to mam namiar na sprawdzoną firmę: http://www.solidny-blacharz.pl - fajni ludzie i do tego fachowcy.
zgadzam sie, ze wycieraczki Visee dają radę! aż muszę ich pochwalić w necie, bo w weekend jak były te okropne burze jechalem bezpiecznie i zgarnialy wode bardzo dokladnie. najlepsze, ze system mi je dobral tylko po modelu auta, a pasuja siwetnie!