Zakwitła magnolia, są już pierwsze bociany, które pokonały tysiące kilometrów, aby zawitać z powrotem do Polski. To znak, że prawdziwa wiosna już jest za rogiem!
O tym, że w marcu kwitną m.in.: forsycja, pierwiosnek, krokus, wierzba czy przebiśnieg wiadomo nie od dzisiaj. Ale do pewnej rzadkości należy, aby czyniła to magnolia. O tym, że prawdziwa wiosna już puka do drzwi świadczy cała ukwiecona magnolia gwiaździsta, która rośnie tuż obok pomnika Orląt Przemyskich w Przemyślu.
Jak można wyczytać na fachowych stronach, magnolie kwitną – w zależności od gatunku i odmiany – od marca do maja. Magnolia gwiaździsta (Magnolia stellata) ma białe kwiaty i jest jedną z najbardziej mrozoodpornych magnolii uprawianych w Polsce. Kwiaty są silnie pachnące. Wyrastają z nagich, ciemnych pędów i sprawiają wrażenie jakby do nich sztucznie przylepione. Kwitnie najwcześniej ze wszystkich magnolii.
W wielu regionach naszego kraju słychać także radony klekot. Bociani klekot. Wiele okazów bocianów białych (Ciconia ciconia) już odnalazło pozostawione w zeszłym roku gniazda, inne szukają. Jeszcze inne, jak ta para z gniazda w Żurawicy, już zaczęła „pracę” nad potomstwem...
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze