Reklama

„Wisła”, zamiast na Gackiej Górce, na parkiecie GOK-u

W gminie Gać gościł Zespół Polonijny „Wisła” z Kurytyby w Brazylii, który uczestniczył w XVIII Światowym Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie.

Pierwotnie występ zespołu został zaplanowany na Gackiej Górce, jednak z powodu deszczu odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Gaci[paywall]. Goście z Ameryki Południowej zaprezentowali się z tańcami polskimi: kurpiowskimi, cieszyńskimi, łemkowskimi, gorlickimi oraz mazurem. Przedstawili też tańce kraju, w którym mieszkają, czyli xaxado i gauchesca. Wspólnie z widzami zaśpiewali znany wszystkim utwór Czerwone jagody. Na zakończenie prezentacji – jako niespodziankę – Polonusi przygotowali tańce przeworskie. Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Gacoki” z Gaci– w towarzystwie kapeli – odpowiedział gościom również wiązanką tańców przeworskich.

Wizyta zespołu polonijnego z Brazylii zakończyła się spotkaniem integracyjnym na Gackiej Górce, gdzie nie zabrakło wspólnego śpiewu i tańca. Zespół „Wisła” z Kurytyby gościł w Gaci po raz drugi. Poprzednia wizyta odbyła się w 2008 r.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama