Do 20 kwietnia w galerii „Pod Szpakiem” można podziwiać niezwykłe fotografie Witolda Maślanki, na wystawie zatytułowanej „W Okolicznościach Przyrody”. Uroczysty wernisaż odbył się w piątek, 24 marca.
Autor poprzez umiejętną pracę z obiektywem przenosi odbiorcę w świat otaczającej przyrody, sprawiając, że staje się ona niemal namacalna. Pokazuje też różnorodność i piękno fauny i flory polskiego krajobrazu. Jak sam mówi, znany jest w kuluarach jako: „ten od szachownicy”. Również zdjęć tego unikalnego kwiatu nie brakuje na wystawie w galerii „Pod Szpakiem”.
– Wystawa prac Witolda Maślanki rozpoczyna w tej galerii nową erę, nowy cykl. Dawniej była ona ostoją, w której przedstawialiśmy prace malarskie Klubu Plastyka. Teraz chcemy uruchomić galerię dla większości artystów – poinformował na wernisażu jeden z organizatorów ekspozycji Leszek Matysiak.
– Mamy duże i ambitne plany – potwierdziła pomysłodawczyni Ewa Wolak. – Jesteśmy tu już 5 lat i chcemy iść do przodu, zapraszać artystów z różnych dziedzin sztuki, sprawiać, by się tu więcej działo – zapowiedziała. –Uważam, że bardzo dobrym pomysłem było zorganizowanie jako pierwszej wystawy znanego przemyskiego fotografa Witolda Maślanki. Najlepsze fotografie, jakie miałam, zawsze były wykonywane przez niego. Nadal jestem pod wrażeniem jego prac – podkreślała E. Wolak.
Jak mówi skromnie autor, po prostu lubi fotografować. Wystawa jest efektem jego dwudziestoletniej pracy.

Jak mówi sam autor, w kuluarach znany jest jako: „ten od szachownicy”. Również zdjęć tego unikalnego kwiatu nie brakuje na wystawie w galerii „Pod Szpakiem”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze