W sobotę, 21 bm. o godzinie 11.00, na Cmentarzu Wojskowym w Przemyślu odbędzie się pogrzeb Władysława Bukowskiego, przewodniczącego tutejszej Rady Miejskiej, dyrektora Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.
Władysław Bukowski urodził się 20 stycznia 1960 roku w podprzemyskich Pikulicach. Był absolwentem Technikum Budowlanego w Rzeszowie, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu i Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Kilka lat temu objął stanowisko zastępcą dyrektora Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, a w 2014 roku stanął na jego czele. Przez 3 kadencje zasiadał w Radzie Miejskiej w Przemyślu. Rok temu jako reprezentant Prawa i Sprawiedliwości został jej przewodniczącym.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.przecież P. W.Bukowski nie był w jakikolwiek sposób związany z wojskiem ani z pracą dla niego ,myślę że odznaczeń wojskowych jako zasłużony również nie posiadał więc jaki jest powód i zgoda na tą lokalizację pochówku? , to że pełnił różne funkcje i zajmował wysokie stanowiska w Przemyślu /to pobierał za to za pewne spore wynagrodzenia - więc ?/ ,czy przeciętny Przemyślanin również może oczekiwać by wydano mu zgodę na pochówek na cmentarzu wojskowym? - osobiście wątpię
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.... . [*]Dobrym był człowiekiem, aż przykro że już go nie ma wśród nas.
A czym się zasłużył dla Przemyśla - skoro z miasta uczyniono grajdoł i bida aż piszczy -może ktoś podpowie bo nie wiem
Odpowiem Ci krótko "przeciętny Przemyślanin" nie może oczekiwać na zgodę na pochówek na cmentarzu wojskowym. To bym nieprzecietny Przemyslanin.
do Gość - a cóż takiego ten Pan dokonał nieprzeciętnego dla ogółu mieszkańców podaj przykłady ? jakoś nie widać tego w rozwoju gospodarczym miasta / nowe miejsca pracy /
Umarł i już nikt mu życia nie wróci ,a że na cmentarzu wojskowym to co ,ale w ludziach jest zawiść
to nie zawiść tylko zdrowe rozumowanie i zadane pytanie by nie dzielono ludzi jak za życia na tych lepszych bo piastowali wysokie stanowiska a żyjących rozumowanie bo im się należy! a np.bezrobotnemu ,bezdomnemu , biednemu się nie należy? Dzięki takiemu jak Pan rozumowaniu i uległości wobec władzy i urzędników mamy w urzędach miasta zatrudnione całe rodziny mamy, taty, ciocie, wujkowie , kuzyni-kuzynów jednym słowem sitwa nie do pokonania / ludzi niejednokrotnie nie mających zielonego pojęcia o swoich obowiązkach służbowych / to jest układ, który służy garstce spryciarzy a reszta płaci podatki.
A ja pomimo że przez 34 lata leczyłem ludzi w tym też cywilnych mieszkańców Przemyśla będąc lekarzem wojskowym zezwolenia na kwaterę na tej części cmentarza nie dostałem
"No tak słusznie - wojskowy z krwi i kości" i zapewne wielce zasłużony dla wojska.
przecież P. W.Bukowski nie był w jakikolwiek sposób związany z wojskiem ani z pracą dla niego ,myślę że odznaczeń wojskowych jako zasłużony również nie posiadał więc jaki jest powód i zgoda na tą lokalizację pochówku? , to że pełnił różne funkcje i zajmował wysokie stanowiska w Przemyślu /to pobierał za to za pewne spore wynagrodzenia - więc ?/ ,czy przeciętny Przemyślanin również może oczekiwać by wydano mu zgodę na pochówek na cmentarzu wojskowym? - osobiście wątpię
Cenzura w Życiu widzę działa jak za dawnych "dobrych czasów".Może przytoczcie wycięty wpis - niech czytelnicy ocenią - w końcu mienicie się gazetą wszystkich mieszkańców.Fe - nieładnie redaktorze dyżurny.