Reklama

Władze gminy Przeworsk pomagają… pszczołom

Już od sześciu lat samorząd województwa podkarpackiego realizuje projekt pod nazwą „Rola pszczół miodnych w zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie”. W jego ramach prowadzone są działania edukacyjne, informacyjne, wydawane są broszury, ale przede wszystkim sadzone są drzewa miododajne. Ostatnio akcja tego typu odbyła się na terenie gminy Przeworsk.

Realizacja tych działań jest możliwa dzięki dotacjom pozyskiwanym corocznie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. W ciągu sześciu lat na te działania przeznaczono niecałe 500 tys. zł[paywall]. Dzięki temu zakupionych i zasadzonych zostało łącznie ponad 30 tys. sadzonek drzew miododajnych, m.in.: lip, akacji oraz klonów. Już niedługo zasadzone drzewa znacząco poprawią bazę pożytków dla pszczół oraz pozytywnie wpłyną na środowisko. Powodzenie akcji na tak szeroką skalę jest możliwe dzięki współpracy z samorządami terytorialnymi oraz Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy zrzeszającym koła pszczelarskie z regionu.

Warto przypomnieć akcję z 2018 r., kiedy w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w bardzo wielu miejscowościach sadzono „100 drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”. Dzięki temu zasadzono ponad 10 tys. drzew miododajnych.

Kilka dni temu w projekt włączyły się władze gminy Przeworsk. 50 otrzymanych sadzonek drzew i krzewów pracownicy Urzędu Gminy Przeworsk na czele z wójtem Danielem Krawcem posadzili na działce w Gwizdaju.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama