Miłośnicy wodnych sportów już zacierają ręce, a nawet wiosła. W niedzielę, 19 lipca, odbyło się otwarcie spływu kajakowego na rzece Wisłok. Do dyspozycji jest 30 kajaków.
Miejsce startowe spływu znajduje się w Gniewczynie Łańcuckiej przy moście. Tutaj też nastąpiło uroczyste poświecenie, którego dokonał ks. proboszcz Krzysztof Filip. Następnie przedstawiciele władz gminy przecięli wstęgę, po czym pięćdziesiąt osób wsiadło do jedno- i dwuosobowych kajaków, aby dopłynąć do Tryńczy. Uczestnicy zatrzymali się na pierwszej przystani w Gniewczynie Trynieckiej, gdzie czekał poczęstunek przygotowany przez koła gospodyń wiejskich[paywall]. Rozpalono również ognisko w specjalnie do tego przeznaczonym palenisku. Zgromadzonym czas umilił zespół „Śpiewające Zośki” i Kapela Ludowa z Gniewczyny. Załamanie pogody nie pozwoliło wyruszyć w dalszą trasę. Nic jednak straconego, ponieważ mieszkańcy gminy i przyjezdni goście mogą samodzielnie wybrać się w rejs wodami Wisłoka.
Na trasie spływu jest jeszcze jedna przystań zlokalizowana w Wólce Małkowej. Wzdłuż trasy ustawione są tablice informacyjne, z których można wyczytać o położeniu i historii danej miejscowości, a także o lokalnych zabytkach. Przepłynięcie do punktu docelowego w Tryńczy trwa około 2 godziny. Wypożyczenie kajaków jest bezpłatne, trzeba jednak zapłacić za ich transport. Aby skorzystać ze sprzętu należy go zamówić co najmniej z pięciodniowym wyprzedzeniem. Do dyspozycji jest 20 dwuosobowych i 10 jednoosobowych kajaków, kamizelki oraz wiosła.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze