Reklama

Wodami Wisłoka

24/07/2015 09:45

Miłośnicy wodnych sportów już zacierają ręce, a nawet wiosła. W niedzielę, 19 lipca, odbyło się otwarcie spływu kajakowego na rzece Wisłok. Do dyspozycji jest 30 kajaków.

Miejsce startowe spływu znajduje się w Gniewczynie Łańcuckiej przy moście. Tutaj też nastąpiło uroczyste poświecenie, którego dokonał  ks. proboszcz Krzysztof Filip. Następnie przedstawiciele władz gminy przecięli wstęgę, po czym pięćdziesiąt osób wsiadło do jedno- i dwuosobowych kajaków, aby dopłynąć do Tryńczy. Uczestnicy zatrzymali się na pierwszej przystani w Gniewczynie Trynieckiej, gdzie czekał poczęstunek przygotowany przez koła gospodyń wiejskich[paywall]. Rozpalono również ognisko w specjalnie do tego przeznaczonym palenisku. Zgromadzonym czas umilił zespół „Śpiewające Zośki” i Kapela Ludowa z Gniewczyny. Załamanie pogody nie pozwoliło wyruszyć w dalszą trasę. Nic jednak straconego, ponieważ mieszkańcy gminy i przyjezdni goście mogą samodzielnie wybrać się w rejs wodami Wisłoka.

Na trasie spływu jest jeszcze jedna przystań zlokalizowana w Wólce Małkowej. Wzdłuż trasy ustawione są tablice informacyjne, z których można wyczytać o położeniu i historii danej miejscowości, a także o lokalnych zabytkach. Przepłynięcie do punktu docelowego w Tryńczy trwa około 2 godziny. Wypożyczenie kajaków jest bezpłatne, trzeba jednak zapłacić za ich transport. Aby skorzystać ze sprzętu należy go zamówić co najmniej z pięciodniowym wyprzedzeniem. Do dyspozycji jest 20 dwuosobowych i 10 jednoosobowych kajaków, kamizelki oraz wiosła.
bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama