Reklama

Wodny plac zabaw przed wakacjami

18/03/2015 19:03

Rozpoczęły się długo oczekiwane prace przy budowie wodnego placu zabaw przy ulicy Sanockiej w Przemyślu. Pierwsi miłośnicy rekreacji powinni mieć szansę skorzystania z niego jeszcze podczas tegorocznych wakacji. Będą gejzery, łuki wodne, fontanna.

Wodny plac zabaw powstanie na powierzchni około 440 m kw. Ma zostać podzielony na strefy: dla dzieci, nastolatków i rodzinną. Przewidziano zaplecze techniczne oraz szatniowo-sanitarne, natryski otwarte i przyłącza: wodociągowe, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, elektroenergetyczne, plac zabaw dla dzieci o powierzchni 910 m kw., siłownię na wolnym powietrzu, ciąg pieszo-jezdny pomiędzy istniejącym parkingiem i wodnym placem zabaw. Zagospodarowanie terenu obejmie wykonanie: ogrodzenia, oświetlenia, schodów, pochylni dla osób niepełnosprawnych, chodników, placów, nasadzeń zielenią, małej architektury (ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych), monitoringu. Przetarg na wykonanie prac wygrała przemyska firma Probud. Ich zakończenie, zgodnie z założeniami, powinno nastąpić w maju br., ale termin przynajmniej na razie wydaje się mało realny. 

Realizowane obecnie przedsięwzięcie, warte ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych, jest pierwszym elementem większego projektu planowanego przy ulicy Sanockiej, na jednym z bocznych boisk „Polonii”. W przyszłości mają tam również powstać: baseny odkryte i kryta pływania, hala widowiskowo-sportowa, korty tenisowe, hotel, ośrodek SPA. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    dxfgsdg - niezalogowany 2015-03-18 20:41:03

    tylko w tym miescie takie jaja...termin ukonczenia na 31 maja a oni juz kombinują!!!..w normalnym kraju to by sie kary posypały za niedotrzymanie terminu...ale tu jest przecież Polska :(

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jan - niezalogowany 2015-03-19 09:40:13

    Głupie gadanie. Będzie po wakacjach albo dopiero za rok. Poza tym, co to ma być minibasenik ogrodowy? Przecież to będzie mniejsze od pływalni w byle jakiej bogatszej gminie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    prw - niezalogowany 2015-03-19 13:06:45

    Wychodzi buractwo i nieznajomość prawa.  Teren budowy wodnego placu zabaw leży w obszarze zalewowym i niezbędne było uzyskanie zgody z melioracji wodnych w Krakowie co trwało bardzo długo. Tylko dlatego "PROBUD" nie może się wywiązać z narzuconego terminu. Kara powinna być dla tych wszystkich mistrzów internetu których niewiedza jest tak samo głęboka jak ich głupota.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości