22 organizacje zajmujące się pomocą osobom bezdomnym, w tym 6 z naszego regionu, otrzymały dotację z budżetu wojewody podkarpackiego.
Kilka dni temu został rozstrzygnięty konkurs na realizację zadań na rzecz osób bezdomnych. Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska zatwierdziła przedstawiony przez komisję konkursową podział środków dla organizacji pozarządowych i zdecydowała się przeznaczyć na nie w br. 500 tys. zł.– W otwartym konkursie ofert mogły brać udział organizacje pozarządowe i stowarzyszenia prowadzące schroniska i noclegownie oraz inne placówki, które realizują zadania w zakresie pomocy na rzecz osób bezdomnych. Organizacje złożyły dwadzieścia cztery oferty. Dwadzieścia dwie zostały rozpatrzone pozytywnie. Dotacje zostaną przeznaczone między innymi na działania osłonowe, profilaktyczne i aktywizujące, w szczególności na prowadzenie prac remontowych, zakup wyposażenia, środków higienicznych i opatrunkowych, koszty związane z bieżącą działalnością placówek, a także na aktywizację zawodową osób bezdomnych i rozwój infrastruktury, przede wszystkim na zwiększenie liczby miejsc noclegowych – poinformowała Małgorzata Oczoś-Błądzińska, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.
Jak już wspomnieliśmy, wśród 22 organizacji 6 pochodzi z naszego regionu. Najwięcej, bo 49 tys. zł otrzymał Caritas Archidiecezji Przemyskiej. 37 tys. zł dostało Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Przemyślu. 29 tys. zł trafiło do Fundacji Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II „Wzrastanie” w Łopuszce Małej, a 21 tys. zł do Domu Matki i Dziecka w Przemyślu, prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej. 18 tys. zł wesprze z kolei działalność Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Jarosławiu, zaś 1 tys. zł otrzymało dynowskie koło wspomnianego towarzystwa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze