W środę, 16 października, w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi 20. Przemyska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej przeprowadziła szkolenie dla uczniów klas 6, 7, i 8 w zakresie pierwszej pomocy, przedstawiając specjalistyczne wyposażenie apteczek żołnierskich, posługiwanie się AED oraz zasady pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.
Uczniowie ćwiczyli pod okiem fachowców, jak udzielać pomocy poszkodowanym. Ponadto żołnierze szkolili uczniów ze strzelectwa. Ciekawa prezentacja i tablice edukacyjne pozwoliły uczniom dowiedzieć się szczegółów o budowie broni, celności i zasadach bezpieczeństwa na strzelnicy sportowej. Wyjątkowa lekcja przeprowadzona przez wojskowych wzbudziła duże emocje i zainteresowanie w uczestnikach pokazu. Mam nadzieję, że takie zajęcia będą powtarzane.
Dziękuję dowódcy 20. PBOT płk. Danielowi Błotko i panu dyrektorowi Grzegorzowi Szopie za pomoc w organizacji tego potrzebnego uczniom wydarzenia.
H. Stachowicz
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze