Reklama

Wojsko w szkole, czyli jak pomagać w nagłych wypadkach [ZDJĘCIA]

04/11/2024 11:31

W środę, 16 października, w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi 20. Przemyska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej przeprowadziła szkolenie dla uczniów klas 6, 7, i 8 w zakresie pierwszej pomocy, przedstawiając specjalistyczne wyposażenie apteczek żołnierskich, posługiwanie się AED oraz zasady pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

Uczniowie ćwiczyli pod okiem fachowców, jak udzielać pomocy poszkodowanym. Ponadto żołnierze szkolili uczniów ze strzelectwa. Ciekawa prezentacja i tablice edukacyjne pozwoliły uczniom dowiedzieć się szczegółów o budowie broni, celności i zasadach bezpieczeństwa na strzelnicy sportowej. Wyjątkowa lekcja przeprowadzona przez wojskowych wzbudziła duże emocje i zainteresowanie w uczestnikach pokazu. Mam nadzieję, że takie zajęcia będą powtarzane.


Dziękuję dowódcy 20. PBOT płk. Danielowi Błotko i panu dyrektorowi Grzegorzowi Szopie za pomoc w organizacji tego potrzebnego uczniom wydarzenia.

Reklama


H. Stachowicz

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 04/11/2024 11:31
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości