15 sierpnia na jarosławskim Rynku odbyły się huczne uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego, na które mieszkańców zaprosili burmistrz Jarosławia oraz dowódca 14. Dywizjonu Artylerii Samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza.
15 sierpnia to data szczególna, upamiętniająca zwycięską bitwę warszawską, stoczoną w 1920 r. W tym roku mija dokładnie 95 lat od rozpoczęcia kontrofensywy przez oddziały 21. Dywizji Górskiej. W całym kraju tego dnia odbyły się liczne defilady wojskowe oraz apele[paywall]. Jarosławskie obchody Święta Wojska Polskiego przyciągnęły wielu mieszkańców . Nie da się ukryć, że największe zainteresowanie wzbudził pokaz sprzętu wojskowego, który został rozstawiony przed ratuszem.
Program uroczystości stanowiła mszę świętą w intencji żołnierzy 14 DAS – Garnizonu Jarosław, odprawiona w kościele pw. Bożego Ciała . Punktualnie w południe odbył się uroczysty apel na Rynku.
– Na obchodach Święta Wojska Polskiego jesteśmy po raz pierwszy. Przechodziliśmy przez Rynek, naszą uwagę przykuł sprzęt wojskowy, od którego nie można było oderwać naszego syna Dawida – komentują wydarzenie rodzice 6-latka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Więcej zdjęć jest na stronie jaroslaw.pl - Jak patrze na żołnierzy z rosji, koreii to jak maszerują to równo wszyscy ręka w bok noga dfo góry a u nas jak se chcą tak se idą... żałosne! Zeby nie wyćwiczyć marszu w sposób taki żeby u wszystkich było równo w tak samo?
Więcej zdjęć jest na stronie jaroslaw.pl - Jak patrze na żołnierzy z rosji, koreii to jak maszerują to równo wszyscy ręka w bok noga dfo góry a u nas jak se chcą tak se idą... żałosne! Zeby nie wyćwiczyć marszu w sposób taki żeby u wszystkich było równo w tak samo?