Już jutro, 20 listopada, rusza wielka uliczna zbiórka darów „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Gdzie w naszym regionie można składać dary?
W najbliższą niedzielę w całej Polsce, nawet w najmniejszych miejscowościach, już po raz 24. odbędzie się zbiórka darów. Na przekazywane fanty wolontariusze akcji czekać będą w wyznaczonych miejscach oznakowanych plakatem z uśmiechniętym żółtym słoneczkiem na niebieskim tle. Organizatorzy akcji zaznaczają, że nie chodzi o zbiórkę pieniędzy. Mile widziane są natomiast: słodycze, zabawki, kredki, farby, książeczki, przytulanki, środki czystości, rękawiczki i czapki oraz inne dary rzeczowe, a także żywność długoterminowa. Wymienione dary można składać w siedzibach zarejestrowanych sztabów akcji w naszym regionie: Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Siedleczce, Zespole Szkół im. św. Brata Alberta w Przeworsku, Zarządzie Okręgowym Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Przemyślu (Piłsudskiego 23), Szkole Podstawowej nr 6 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Przemyślu, Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Krzeczowicach, Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Pantalowicach.
Zebrane rzeczy trafią do potrzebujących dzieci z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej, a także do dzieci niepełnosprawnych, podopiecznych z domów dziecka, świetlic środowiskowych.
Ogólnopolską akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” od ponad 24 lat organizuje Radio Lublin wraz z TVP3 Lublin, a jej pomysłodawczynią jest Ewa Dados z Radia Lublin, uhonorowana Kawalerem Orderu Uśmiechu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze