Reklama

Wolontariusze czekają na dary rzeczowe dla rodzin z Podkarpacia

Już jutro, 20 listopada, rusza wielka uliczna zbiórka darów „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Gdzie w naszym regionie można składać dary?

W najbliższą niedzielę w całej Polsce, nawet w najmniejszych miejscowościach, już po raz 24. odbędzie się zbiórka darów. Na przekazywane fanty wolontariusze akcji czekać będą w wyznaczonych miejscach oznakowanych plakatem z uśmiechniętym żółtym słoneczkiem na niebieskim tle. Organizatorzy akcji zaznaczają, że nie chodzi o zbiórkę pieniędzy. Mile widziane są natomiast: słodycze, zabawki, kredki, farby, książeczki, przytulanki, środki czystości, rękawiczki i czapki oraz inne dary rzeczowe, a także żywność długoterminowa. Wymienione dary można składać w siedzibach zarejestrowanych sztabów akcji w naszym regionie: Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Siedleczce, Zespole Szkół im. św. Brata Alberta w Przeworsku, Zarządzie Okręgowym Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Przemyślu (Piłsudskiego 23), Szkole Podstawowej nr 6 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Przemyślu, Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Krzeczowicach, Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Pantalowicach.
Zebrane rzeczy trafią do potrzebujących dzieci z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych,  będących w trudnej sytuacji materialnej, a także do dzieci niepełnosprawnych, podopiecznych z domów dziecka, świetlic środowiskowych.

Ogólnopolską akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” od ponad 24 lat organizuje Radio Lublin wraz z TVP3 Lublin, a jej pomysłodawczynią jest Ewa Dados z Radia Lublin, uhonorowana Kawalerem Orderu Uśmiechu.

Reklama

 

 


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości