Reklama

Wór medali tancerzy z „A – Z”

– To był wspaniały, udany pod każdym względem wyjazd. Super wyniki oraz integracja wszystkich naszych tancerzy, począwszy od najmłodszych, sześciolatków, poprzez nieco starsze dzieci, aż po pełnoletnią młodzież i dorosłych tancerzy – cieszy się szefowa Szkoły Tańca „A – Z” Aleksandra Sołga. Jej podopieczni podczas Pucharu Polski w tańcach par w Stalowej Woli zdobyli aż 23 medale!

– Gdy wyjeżdżaliśmy do Stalowej Woli, byliśmy pełni nadziei. Pojechaliśmy tam liczną ekipą, bo reprezentowało nas około 50 tancerzy, w tym pięć grup tanecznych, dziesięć duetów oraz 24 solistów i solistek. Zatańczyliśmy i okazało się, że odnieśliśmy kolejny sukces w wielu konkurencjach i kategoriach wiekowych. Sukces cieszy, tym bardziej że rywalizacja była silna. Startowało około 250 tancerzy z różnych szkół i klubów, między innymi z: Warszawy, Poznania, Kielc, Tarnobrzega, Opola, Ostrowca Świętokrzyskiego, Lublina czy Stalowej Woli – dodała A. Sołga[paywall].

Młodzi przemyślanie 10-krotnie stawali na najwyższym stopniu podium, 9-krotnie na drugim i 4-krotnie na trzecim. Formacja Taneczna „A – Z” i „Azetki” zdobyły złoto i dwa Puchary Polski w kategorii grupy. Dwie debiutanckie grupy Dance Clubu „A – Z” (dorośli i młodzież) także spisały się na medal. Zajęły drugie miejsca w konkurencjach: rueda de casino oraz master showcase open.

Reklama

Solistki i soliści oraz duety i pary także spisali się znakomicie. W kategorii 12 – 15 lat Wiktoria Markiewicz dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu (caribbean show solo i salsa shines solo), Zuzanna Szeląg zdobyła srebro w salsie shines solo, Justyna Jacuła brąz w tej samej także w salsie shines solo. W kategorii do 11 lat złoto w salsie shines solo zdobyła Anna Haszczyn. W kategorii do 7 lat podobnie spisała się Weronika Żurek, 6-latka, najmłodsza tancerka imprezy.

W konkurencji duety salsa shines 12 – 15 lat 1. miejsce zajęły Zosia i Zuzia Dykiel, 2. miejsce – Wiktoria Gudzelak i Ania Haszczyn.

W „Debiutach” w kilku kategoriach wiekowych przemyślanki i przemyślanie także spisali się wyśmienicie. Trudno wszystkich wymienić, więc powiedzmy, że złote medale wywalczyli: Arkadiusz Winiarczyk (12 – 15 lat, salsa shines solo), Wojciech Kopeć i Zuzanna Szeląg (12 – 15 lat, salsa pary) oraz Jakub Pacanowski i Weronika Wańczowska (powyżej 16 lat, salsa pary).
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama