– To był wspaniały, udany pod każdym względem wyjazd. Super wyniki oraz integracja wszystkich naszych tancerzy, począwszy od najmłodszych, sześciolatków, poprzez nieco starsze dzieci, aż po pełnoletnią młodzież i dorosłych tancerzy – cieszy się szefowa Szkoły Tańca „A – Z” Aleksandra Sołga. Jej podopieczni podczas Pucharu Polski w tańcach par w Stalowej Woli zdobyli aż 23 medale!
– Gdy wyjeżdżaliśmy do Stalowej Woli, byliśmy pełni nadziei. Pojechaliśmy tam liczną ekipą, bo reprezentowało nas około 50 tancerzy, w tym pięć grup tanecznych, dziesięć duetów oraz 24 solistów i solistek. Zatańczyliśmy i okazało się, że odnieśliśmy kolejny sukces w wielu konkurencjach i kategoriach wiekowych. Sukces cieszy, tym bardziej że rywalizacja była silna. Startowało około 250 tancerzy z różnych szkół i klubów, między innymi z: Warszawy, Poznania, Kielc, Tarnobrzega, Opola, Ostrowca Świętokrzyskiego, Lublina czy Stalowej Woli – dodała A. Sołga[paywall].
Młodzi przemyślanie 10-krotnie stawali na najwyższym stopniu podium, 9-krotnie na drugim i 4-krotnie na trzecim. Formacja Taneczna „A – Z” i „Azetki” zdobyły złoto i dwa Puchary Polski w kategorii grupy. Dwie debiutanckie grupy Dance Clubu „A – Z” (dorośli i młodzież) także spisały się na medal. Zajęły drugie miejsca w konkurencjach: rueda de casino oraz master showcase open.
Solistki i soliści oraz duety i pary także spisali się znakomicie. W kategorii 12 – 15 lat Wiktoria Markiewicz dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu (caribbean show solo i salsa shines solo), Zuzanna Szeląg zdobyła srebro w salsie shines solo, Justyna Jacuła brąz w tej samej także w salsie shines solo. W kategorii do 11 lat złoto w salsie shines solo zdobyła Anna Haszczyn. W kategorii do 7 lat podobnie spisała się Weronika Żurek, 6-latka, najmłodsza tancerka imprezy.
W konkurencji duety salsa shines 12 – 15 lat 1. miejsce zajęły Zosia i Zuzia Dykiel, 2. miejsce – Wiktoria Gudzelak i Ania Haszczyn.
W „Debiutach” w kilku kategoriach wiekowych przemyślanki i przemyślanie także spisali się wyśmienicie. Trudno wszystkich wymienić, więc powiedzmy, że złote medale wywalczyli: Arkadiusz Winiarczyk (12 – 15 lat, salsa shines solo), Wojciech Kopeć i Zuzanna Szeląg (12 – 15 lat, salsa pary) oraz Jakub Pacanowski i Weronika Wańczowska (powyżej 16 lat, salsa pary).Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze