Po raz pierwszy w historii medale z Krajowych Mistrzostw Polski IDO w Tańcach Par i Synchro Dance przywieźli do domu przemyscy tancerze z dwóch szkół. Aż pięciokrotnie na najwyższym stopniu podium stawali tancerze ze Szkoły Tańca „A – Z”.
Mistrzostwa odbyły się 18 i 19 lutego br. w Zagnańsku koło Kielc. W taneczne szranki stanęło ponad 500 tancerzy, w około 60 konkurencjach i kategoriach wiekowych z ponad 30 klubów z całej Polski. Były to jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata[paywall].
Szkoła tańca prowadzona przez Aleksandrę Sołgę postawiła tym razem na młodość. Najstarsi tancerze mieli 15 lat, najmłodsi poniżej 11. Osiągnęli znakomity wynik, aż 6-krotnie stając na podium i uzyskując tym samym prawo startu w Mistrzostwach Świata IDO. Z tych sześciu podiów, pięciokrotnie było miejscem najwyższym. W jednym wypadku zakończyło się na srebrnym medalu. Poczwórną mistrzynią Polski została Wiktoria Markiewicz!
Złote medale przywieźli: Formacja Taneczna „A – Z” w kategorii „Formacje Latin Show (12 – 15 lat) w składzie: Arkadiusz Winiarczyk, Wiktoria Rupar, Oliwier Gierczak, Gabriela Flis, Elwin Hamzayev, Wiktoria Markiewicz, Kacper Kawiński, Magdalena Cebeńko, Wojciech Kopeć i Zuzanna Szeląg. Wspomniana W. Markiewicz została mistrzynią Polski w salsie shines solo (12 – 15 lat) oraz w caribbean show solo (12 – 15 lat). Na najwyższym stopniu podium stanęły także: Anna Haszczyn w salsie shines solo (do 11 lat) oraz Justyna Jacuła i Wiktoria Markiewicz w kategorii duetów caribbean show. Srebrny medal zdobyły młodziutkie „Azetki”, podopieczne Sylwii Sarnowskiej, w kategorii „Carribbean Show Group 12 – 15 lat”. Dziewczęta występowały w składzie: Wiktoria Markiewicz, Anna Haszczyn, Natalia Chlebowska, Wiktoria Gudzelak, Gabriela Flis, Justyna Jacuła i Zuzanna Szeląg.
– Sukces naszych tancerzy to wypadkowa ich talentu, pracy ich samych oraz trenerów i choreografów, a także niezawodnej ekipy Przemyskiej Fundacji Rozwoju Tańca, zapewniającej świetną organizację szkoleń i wyjazdów na turnieje i mistrzostwa. Dlatego gratulacje i podziękowania należą się oprócz wspaniałych tancerzy: Sylwii Sarnowskiej, Joannie i Konradowi Dąbskim oraz Hubertowi Rajkowi i Maciejowi Dudzie, a także działaczom fundacji Robertowi Sarnowskiemu, Arturowi Lary i licznej grupie zaangażowanych rodziców. Teraz planujemy już kolejny wyjazd, tym razem na Puchar Polski w maju i ewentualnie jesienią start w Mistrzostwach Świata IDO we francuskim Lyonie – powiedziała A. Sołga.
Po raz pierwszy w historii swoją reprezentację wystawiła niedawno powstała szkoła tańca, której szefuje Damian Duczyński – Studio Tańca „Chillout”. Ci z kolei postawili na występy w kategorii najstarszej, czyli open, gdzie konkurencja, ale i poziom był bardzo wysoki. To sprawiło, że do domu wrócili z jednym krążkiem, ale jak na pierwszy start to spory sukces. Wicemistrzostwo Polski w kategorii „carribean show duet” w kategorii open wywalczyła para Klaudia Godos – Magdalena Pańczuk. O krok od podium była Formacja Taneczna „Chillout” (kategoria Carribean Show powyżej 16 lat), która zajęła najmniej lubiane przez wszystkich sportowców, 4. miejsce.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.gratulacje dla naszej zdolnej i pracowitej młodzieży,
Gratulacje Pani Olu - dla Pani i całego zespołu Szkoły A-Z.Jesteście wielcy :)))))
Można by rzec: w dupie... Wykup se premium to bedziesz wiedzieć.
gratulacje dla naszej zdolnej i pracowitej młodzieży,
Gratulacje Pani Olu - dla Pani i całego zespołu Szkoły A-Z.Jesteście wielcy :)))))
Z dwóch szkół? A gdzie nazwa drugiej?