Reklama

Wóz dla strażaków ochotników z Zarzecza za najwyższą frekwencję

68,78 procent – taka frekwencja podczas II tury wyborów prezydenckich (12 lipca br.) była w gminie Zarzecze w powiecie przeworskim. Największa spośród wszystkich gmin z terenu byłego województwa przemyskiego. A to oznacza, że jej mieszkańcy sprawili miły prezent Ochotniczej Straży Pożarnej w tej miejscowości, która otrzyma nowy wóz ratowniczo-gaśniczy.

Akcja „Bitwa o wozy 2020” to inicjatywa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, która miała na celu zmobilizowanie jak największej liczby mieszkańców danej gminy do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich. Akcja dotyczyła zarówno pierwszej, jak i drugiej tury wyborów. Już 20 czerwca br. wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz komendant główny PSP nadbrygadier Andrzej Bartkowiak zapowiedzieli, że w każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki[paywall]. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł. 3 lipca br. minister Mariusz Kamiński ogłosił drugą turę „Bitwy o wozy 2020”. Wóz strażacki otrzyma gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich w każdym z byłych 49 województw, wg stanu granic województw na dzień 31 grudnia 1998 r. O nowe wozy nie mogły ubiegać się gminy, które otrzymają je w ramach I edycji akcji. Ten za największą frekwencję na Podkarpaciu otrzymała gmina Cisna w powiecie bieszczadzkim, w której triumfował Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska).

Świetny pomysł

W II turze wyborów (12 lipca br.) frekwencja na terenie byłego województwa przemyskiego wyniosła 63,55 procent (Przemyśl – 62,11 procent, powiat przemyski – 63,22 procent, powiat jarosławski – 64,38 procent, powiat przeworski – 65,96 procent, powiat lubaczowski – 62,07 procent). Najwyższa – jak można zauważyć – była na terenie powiatu przeworskiego, stąd nie ma się co dziwić, że rekord pobiła jedna z gmin z tamtego terenu. Została nią gmina Zarzecze, gdzie frekwencja wyniosła 68,78 procent. Blisko osiągnięcia takiego rezultatu były także gmina Przeworsk (68,24 procent) i gmina Tryńcza (67,86 procent).

Reklama

– Akcję „Bitwa o wozy” uważam za świetny pomysł. Trzeba mobilizować wyborców do korzystania z wyborczych dobrodziejstw demokracji. Ta inicjatywa miała podwójną korzyść, bo przy okazji wsparła naszych dzielnych druhów i druhny z OSP. Strażacy w Polsce, także ochotnicy, cieszą się ogromnym prestiżem i zaufaniem społecznym, dlatego za wzorową służbę zasługują na dobry sprzęt. Pod koniec lipca Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji dokona uroczystego wręczenia promes na zakup samochodów włodarzom gmin, które wygrały bitwę o wozy. Jestem dumna, że wśród nich znajdzie się wójt gminy Zarzecze, a mieszkańcom dziękuję i gratuluję wspaniałej obywatelskiej postawy – powiedziała jarosławianka, wiceminister rodziny, pracy i polityki socjalnej Anna Schmidt-Rodziewicz.

 

Reklama

OSP to siła

Na koniec 2019 r. w Polsce działało ponad 16 tys. jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Do OSP należy ponad 500 tys. druhów i druhen. Strażacy ochotnicy są ważnym ogniwem Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. OSP działają we wszystkich województwach. Najwięcej strażaków ochotników działa w województwie mazowieckim – ponad 60 tys. druhen i druhów.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-07-19 11:57:13

    Nauczono już Nas  wyciągać żebraczą rękę.Cieszymy sie jak dzieci kiedy w te rękę jakiś ochłap wpadnie a główne danie zjada kto inny i nie z naszego regionu i nie dla dobra naszego regionu.Jak u nas jest źle pokazuje ostatni ranking uczelni.Nasze lokalne prócz WSIiZ  szorują po dnie statystyki i kto wie czy mają coś z edukacją wspólnego a nazwy mają szumne uniwersytet,politechnika itd. Prawdopodobnie na tych uczelniach kierunkiem wiodącym to umiejętne wyciąganie żebraczej ręki a nie intensywna praca szarych komórek.Szkoda,ze to równia pochyła dla wiedzy i edukacji w naszym regionie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    rtv - niezalogowany 2020-07-19 14:56:28

    Jeszcze przed wyborami jakieś obiecanki były na pieniądze związane z powodzią ,a teraz gminy bidne jak np.Bircza zostały same , i na remonty dróg gminnych nie ma szans .Takim tempem robót potrwa to 10 lat.Przypominam że jesteśmy bastionem pisu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gosc - niezalogowany 2020-07-19 18:11:07

    Po wyborach pocałujcie pocałujcie pisiorow w dooope! UB

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama