Funkcjonariusze SG z placówki w Huwnikach zatrzymali w okolicach Leszczyn dwóch obywateli Turcji.
Obcokrajowcy w wieku 24 oraz 37 lat pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy. Mężczyźni nie mieli świadomości, że każdy ich krok śledzony był przez funkcjonariuszy pełniących służbę w pojeździe obserwacyjnym. Już po kilkunastu minutach mundurowi ujęli sprawców nielegalnego przekroczenia granicy.
Z zeznań Turków wynika, że kilka dni wcześniej samolotem legalnie przybyli na Ukrainę. Do granicy dostali się taksówką. Dalej pieszo, kierowani nawigacją z telefonu, chcieli się przedostać w głąb Polski.
Ich krajem docelowym była Szwecja. Zastali ukarani grzywną i przekazani z powrotem na Ukrainę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A mieli pilnować grobu Pańskiego i nagle przekroczyli granice ... to skandal.
A mieli pilnować grobu Pańskiego i nagle przekroczyli granice ... to skandal.