Reklama

Wpłynęło ponad 1800 wniosków o "500+"

11/04/2016 10:47

Robert Choma, prezydent Przemyśla, podpisał pierwszą decyzję przyznającą wypłatę pieniędzy z programu "Rodzina 500 +".

Do 8 bm. do zajmującego się realizację programu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu wpłynęło 1437 wniosków w formie papierowej oraz [paywall] 387 drogą elektroniczną, w tym 28 złożonych przez platformę ePUAP. Wnioski przyjmowane są w siedzibie MOPS przy ul. Leszczyńskiego 3, (parter, pokoje 1/5 i 1/6 - poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godz. 7.30-18, wtorek 8-18) oraz  w Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., ul. ks. Piotra Skargi 7/1 (w godzinach od 8 do 16).

Rządowy program „Rodzina 500 +” ma za zadanie pomóc w wychowaniu dzieci poprzez przyznawanie świadczeń wychowawczych. Przedsięwzięcie – zdaniem pomysłodawców – w założeniu poza poprawą sytuacji polskich rodzin powinno przyczynić się do zwiększenia urodzeń. Świadczenie – 500 złotych na dziecko – mogą pobierać rodzice, opiekunowie prawni i opiekunowie faktyczni. Wypłaty przysługują na: każde drugie i kolejne dziecko bez względu na dochody rodziny; na pierwsze dziecko, jeśli dochód na osobę nie przekracza 800 zł; na pierwsze dziecko, jeśli dochód na osobę nie przekracza 1200 zł, a którekolwiek z dzieci w rodzinie jest niepełnosprawne. Pieniądze mogą być pobierane wyłącznie do momentu ukończenia przez każde dziecko 18-stego roku życia. 


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama