Robert Choma, prezydent Przemyśla, podpisał pierwszą decyzję przyznającą wypłatę pieniędzy z programu "Rodzina 500 +".
Do 8 bm. do zajmującego się realizację programu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu wpłynęło 1437 wniosków w formie papierowej oraz [paywall] 387 drogą elektroniczną, w tym 28 złożonych przez platformę ePUAP. Wnioski przyjmowane są w siedzibie MOPS przy ul. Leszczyńskiego 3, (parter, pokoje 1/5 i 1/6 - poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godz. 7.30-18, wtorek 8-18) oraz w Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., ul. ks. Piotra Skargi 7/1 (w godzinach od 8 do 16).
Rządowy program „Rodzina 500 +” ma za zadanie pomóc w wychowaniu dzieci poprzez przyznawanie świadczeń wychowawczych. Przedsięwzięcie – zdaniem pomysłodawców – w założeniu poza poprawą sytuacji polskich rodzin powinno przyczynić się do zwiększenia urodzeń. Świadczenie – 500 złotych na dziecko – mogą pobierać rodzice, opiekunowie prawni i opiekunowie faktyczni. Wypłaty przysługują na: każde drugie i kolejne dziecko bez względu na dochody rodziny; na pierwsze dziecko, jeśli dochód na osobę nie przekracza 800 zł; na pierwsze dziecko, jeśli dochód na osobę nie przekracza 1200 zł, a którekolwiek z dzieci w rodzinie jest niepełnosprawne. Pieniądze mogą być pobierane wyłącznie do momentu ukończenia przez każde dziecko 18-stego roku życia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze