Reklama

WPŚP ponownie zagra dla najmłodszych!

08/01/2018 15:30

Jula – Julita Fabiszewska – wykonawczyni takich piosenek jak „Za każdym razem” czy „Nie zatrzymasz mnie” będzie gwiazdą wieczoru podczas przemyskiego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„Kochani, serdecznie zapraszamy Was na 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przemyślu!” – zachęcają organizatorzy. „Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo fantastycznych atrakcji - będzie bardzo muzycznie, tanecznie i sportowo. Zapraszamy Was na występy wokalne dzieci i młodzieży z Przemyśla. Nie zabraknie niezwykłych pokazów tanecznych oraz ekscytujących pokazów sportowych, będzie też morsowanie w Sanie, wspólne bieganie, a także gitarowe granie utworu Hey Joe. Także dla dzieci mamy niespodzianki - gry i zabawy, kolorowanki, animacje oraz warsztaty językowe. A od godziny 18:00 koncerty gwiazd. Zagrają dla Was Janek Samołyk oraz JULA! Na zakończenie imprezy tradycyjne Światełko do Nieba” – zapewniają. Miejscem zapowiadanych atrakcji będzie Galeria „Sanowa” w Przemyślu.

26. Finał WOŚP odbędzie się 14 bm. w całej Polsce i poza jej granicami.

Reklama

„W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych” – zapowiedział Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP. „Wybór celu Finału to[paywall] każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce” – dodał Owsiak.

Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 zł. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów. W większości oddziałów neonatologicznych sprzęt od Orkiestry stanowi podstawę nowoczesnego wyposażenia. Orkiestra prowadzi też na co dzień ogólnopolskie programy medyczne, których celem jest wsparcie zdrowotne noworodków – Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków oraz Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddechu u Noworodków. Jednak po raz ostatni ta dziedzina medycyna była kompleksowo wspierana przez Fundację WOŚP po 21. Finale (styczeń 2013 roku). Od tego czasu na całym świecie nastąpił znaczący rozwój nowoczesnych technik leczenia i opieki nad noworodkami i wcześniakami, a w Polsce nałożył się na to dodatkowo proces zmian systemowych w organizacji ochrony zdrowia. Spowodowało to gwałtowny wzrost potrzeb zgłaszanych przez szpitale.

„Polska neonatologia zmienia się, co widzimy zarówno w opiniach specjalistów, jak i w sygnałach od rodziców najmniejszych pacjentów – zauważa Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu oraz dyrektor ds. medycznych Fundacji WOŚP – Oddziały proszą nas często o zastępowanie urządzeń przekazanych kiedyś przez WOŚP, które się wyeksploatowały, sprzętem nowym i nowoczesnym. Ponadto w ostatnim czasie w Polsce rośnie liczba urodzeń. To oczywiście cieszy, ale uwypukla jednocześnie problem coraz częściej zdarzających się przypadków, kiedy na świat przychodzą dzieci, głównie wcześniaki, które od pierwszych chwil życia wymagają intensywnej opieki medycznej. Dawniej dzieci te, jeszcze przed urodzeniem, były diagnozowane, dzięki czemu mama była kierowana i rodziła na zaawansowanym oddziale noworodkowym. Dziś takie urodzenia zdarzają się często na oddziałach podstawowych, które – mimo, ze mają doskonałych lekarzy – nie posiadają odpowiedniego wyposażenia do natychmiastowego działania. Transport dzieci do wyspecjalizowanych ośrodków to ogromne ryzyko, którego wszyscy chcieliby uniknąć. Tym bardziej, że czas oczekiwania na specjalistyczny, neonatologiczny transport często także bywa długi” – kończy.

del
red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2018-01-08 17:51:10

    Ani złamanego grosza na Owsiaka i jego woodstoki

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Juras - niezalogowany 2018-01-08 18:16:13

    Zeby cie szlag trafil w tym zapyzialym szpitalu na Monte Cassino. Najlepiej na lozku z serduszkiem Orkiestry.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dd - niezalogowany 2018-01-08 19:25:45

    Nie chcesz nie dawaj!nie przeszkadzaj,wysyłaj nawet do Torunia!!obyś tylko nie,musiał korzystać ze sprzetu WOSP-a jeśli nawet skorzystasz to na pewno nikt CIE nie zapyta czy sie dołożyłeś

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama