Jula – Julita Fabiszewska – wykonawczyni takich piosenek jak „Za każdym razem” czy „Nie zatrzymasz mnie” będzie gwiazdą wieczoru podczas przemyskiego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
„Kochani, serdecznie zapraszamy Was na 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przemyślu!” – zachęcają organizatorzy. „Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo fantastycznych atrakcji - będzie bardzo muzycznie, tanecznie i sportowo. Zapraszamy Was na występy wokalne dzieci i młodzieży z Przemyśla. Nie zabraknie niezwykłych pokazów tanecznych oraz ekscytujących pokazów sportowych, będzie też morsowanie w Sanie, wspólne bieganie, a także gitarowe granie utworu Hey Joe. Także dla dzieci mamy niespodzianki - gry i zabawy, kolorowanki, animacje oraz warsztaty językowe. A od godziny 18:00 koncerty gwiazd. Zagrają dla Was Janek Samołyk oraz JULA! Na zakończenie imprezy tradycyjne Światełko do Nieba” – zapewniają. Miejscem zapowiadanych atrakcji będzie Galeria „Sanowa” w Przemyślu.
26. Finał WOŚP odbędzie się 14 bm. w całej Polsce i poza jej granicami.
„W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych” – zapowiedział Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP. „Wybór celu Finału to[paywall] każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce” – dodał Owsiak.
Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 zł. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów. W większości oddziałów neonatologicznych sprzęt od Orkiestry stanowi podstawę nowoczesnego wyposażenia. Orkiestra prowadzi też na co dzień ogólnopolskie programy medyczne, których celem jest wsparcie zdrowotne noworodków – Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków oraz Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddechu u Noworodków. Jednak po raz ostatni ta dziedzina medycyna była kompleksowo wspierana przez Fundację WOŚP po 21. Finale (styczeń 2013 roku). Od tego czasu na całym świecie nastąpił znaczący rozwój nowoczesnych technik leczenia i opieki nad noworodkami i wcześniakami, a w Polsce nałożył się na to dodatkowo proces zmian systemowych w organizacji ochrony zdrowia. Spowodowało to gwałtowny wzrost potrzeb zgłaszanych przez szpitale.
„Polska neonatologia zmienia się, co widzimy zarówno w opiniach specjalistów, jak i w sygnałach od rodziców najmniejszych pacjentów – zauważa Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu oraz dyrektor ds. medycznych Fundacji WOŚP – Oddziały proszą nas często o zastępowanie urządzeń przekazanych kiedyś przez WOŚP, które się wyeksploatowały, sprzętem nowym i nowoczesnym. Ponadto w ostatnim czasie w Polsce rośnie liczba urodzeń. To oczywiście cieszy, ale uwypukla jednocześnie problem coraz częściej zdarzających się przypadków, kiedy na świat przychodzą dzieci, głównie wcześniaki, które od pierwszych chwil życia wymagają intensywnej opieki medycznej. Dawniej dzieci te, jeszcze przed urodzeniem, były diagnozowane, dzięki czemu mama była kierowana i rodziła na zaawansowanym oddziale noworodkowym. Dziś takie urodzenia zdarzają się często na oddziałach podstawowych, które – mimo, ze mają doskonałych lekarzy – nie posiadają odpowiedniego wyposażenia do natychmiastowego działania. Transport dzieci do wyspecjalizowanych ośrodków to ogromne ryzyko, którego wszyscy chcieliby uniknąć. Tym bardziej, że czas oczekiwania na specjalistyczny, neonatologiczny transport często także bywa długi” – kończy.
delTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ani złamanego grosza na Owsiaka i jego woodstoki
Zeby cie szlag trafil w tym zapyzialym szpitalu na Monte Cassino. Najlepiej na lozku z serduszkiem Orkiestry.
Nie chcesz nie dawaj!nie przeszkadzaj,wysyłaj nawet do Torunia!!obyś tylko nie,musiał korzystać ze sprzetu WOSP-a jeśli nawet skorzystasz to na pewno nikt CIE nie zapyta czy sie dołożyłeś
Czyli jak to ma być w końcu ?!? Na tak cudownym i niezawodnym sprzęcie, zakupionym za grubą kasę, i też człowieka ma szlag trafić, coś tu chyba nie gra ?!?
Chyba też założę fundację i zacznę zbierać pieniądze na jakiś szczytny cel, koniecznie na zdrowie i życie ludzi, bo to chwyta za serce większości ludzi. Przecież nikt nie odmówi mi paru złotych na chore dzieci czy starszych ludzi np. po wylewie. Będę po prostu szantażował moralnie każdego, kto nie zechce tym chorym pomóc. I tak oto, będzie to mój sposób na życie, a i 10% zebranych środków trafi do mnie. A pozostałe zebrane środki? Ktoś z rodziny zacznie produkować sprzęt medyczny lub wykonywać usługi dla chorych dzieci czy starszych ludzi, więc te 90% kasy i tak wróci do mnie. To jest świetny pomysł. To jest genialne, też tak myślicie? I po co ciężko pracować? Przecież wystarczy obracać cudzymi pieniędzmi. Mam tylko pewien opór, jak mam przekonać dzieci i młodzież, by stały zimą i zbierały kasę do puszek. Tu mam wyrzuty sumienia.
PISoBOLSZEWIA jest niestety z tego znana. Puszka z napisem SKOK.
No co ty. Jeszcze tego nie zrobiłeś ? Toruń mam nadzieję nie stoi ci na drodze :)
http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103454,22688304,fundacja-o-rydzyka-bedzie-przeciwdzialac-przestepczosci-dostala.html
Na leczenie chorych dzieci państwo pieniędzy nie ma i trzeba organizować sobie różne akcje ,ale na leczenie narkomanow i pijakow kasa jest i to spora .
Nigdzie na świecie nie ma takiego czegoś żeby dzieci wykorzystywać i wysyłać na ulicę aby zbierały pieniądze w zimowe, styczniowe dni. Nikt nie powiedział ile tych zziębniętych dzieci pochorowało się po tych akcjach, ile rodziców kosztowało leczenie tych dzieci tzw. wolontariuszy, ile tych dzieci zachorowało na zapalenie płuc a teraz choruje na astmę oskrzelową. Dlaczego ten cały sztab akcji nie lata z puszkami po ulicach siedząc w ciepłych pomieszczeniach, a wysyła na ulice zziębnięte, nierzadko zasmarkane dzieci. To jest po prostu bezwzględne wykorzystywanie dzieci
Przykre jest to , że do tej patologi wykorzystywane są dzieci .
za rządów PO-PSL państwo polskie nie miało pieniędzy na zakup sprzętu medycznego dla szpitali bo mafie działające w kraju okradały państwo z podatków Vat. dzikiej reprywatyzacji róznych afer i szwindli. Teraz państwo stać na wyposażenie szpitali i opiekę medyczną Zbiórka pieniędzy z wykorzystaniem dzieci było cynicznym ich wykorzystywaniem, aby różnego rodzaju mafie mogły okradać państwo. Na działanie mafii w Polsce było po prostu przyzwolenie władz PO-PSL {Amber gold itp.} Teraz został uszczelniony system podatkowy i działalność mafii znacznie się skurczyła. Rodziny otrzymują 500+ i w wiekszości każde dziecko jest stać na leczenie. Nauczyciele nie nakłaniajcie dzieci do nieświadomego wspierania oszustów i nie wkręcajcie je w olbrzymią machinę przestępczych działań mafii.
Panie "hasler", czy mam Pan świadomość, że oprócz zwolenników i przeciwników WOSP, są jeszcze ludzie, którzy mają wszystkich tych w .... dopisz Pan sobie gdzie. :)
A pamięta Pani nieżyjącego prezydenta Przemyśla, jak nie wyraził zgody na zorganizowanie WOSP? Został publicznie w TVP zrugany przez p. Owsiaka na oczach milionów ludzi. A dziś zwolennicy WOSP krzyczą, że nikt nikogo nie zmusza do wrzucania datków do puszki. Gdzie byli wcześniej? Wspieranie drugich jest rzeczą osobistą, kto ma i chce, ten daje, ale nikt nie ma prawa nikogo za to osądzać za to co robi. To ohydne. Wspieram kogo chcę i daję ile chcę, ale z tego powodu nie krzyczę jak faryzeusz, jaki to ze mnie dobroczyńca. Nie wykorzystuję nikogo, by zbierali pieniądze, którymi później obracam, i część zachowuję dla siebie, i nie chwalę się tym publicznie, bo to zwyczajnie jest niemoralne. No i nie chcę by w szkołach nauczano o mnie, jaki to super sposób na życie znalazłem.
Nigdzie też na świecie nikt nie zmusza ludzi do uczestnictwa w miesiączce smoleńskiej a w PISoBOLSZEWII już tak. Idąc dalej tym tropem nigdzie na świecie nie ma czegoś takiego aby perfidnie wykorzystywać dzieci i zmuszać ich do tzw. kolędy.A już zupełną ohydą jest wysyłanie niewinnych maleńkich dzieci w tzw. orszaki gdzie dzięki nim mogą ogrzać się miernoty nam panujące.Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
Jasne, PISOBOLSZEWIA tu nie ingeruje:https://oko.press/katolicki-dziennikarz-polsce-kilkuset-ksiezy-pedofilow-lekajcie-sie-zawiadamia-prokurature/
PISoBOLSZEWICKI SKOK na kasę , he he POżyteczny idioto krokowa amando maciarenki. Ma was to uiwerać w PISoBOLSZEWICKIE suwerenowe dup*ka i macie kwiczeć: Były pracownik wrocławskiego oddziału PCK pod własnym nazwiskiem oświadczył, że przekazywał pieniądze ze zbiórek do rąk członków Prawa i Sprawiedliwości. Bartłomiej Łoś-Tynowski ujawnił m.in., że 7 tys. złotych wpłacił na kampanię minister Anny Zalewskiej. W czwartkowym wydaniu „Gazety Wyborczej” dziennikarz wrocławskiego wydania zaznacza, że na Dolnym Śląsku o całej aferze mówi się już od kilku tygodni. Sprawą zajmuje się prokuratura, która jednak nie postawiła jeszcze konkretnych zarzutów. Doniesienia o nieprawidłowościach składało kilka niezależnych od siebie osób, w tym prezes oddziału PCK i jeden z pracowników organizacji. Wszystko zaczęło się od oszustw związanych ze zbiórką odzieży. Jak dowiadujemy się ze śledztwa dziennikarskiego, nielegalny proceder zapoczątkowali w 2015 roku szeregowi pracownicy PCK, którzy założyli własną firmę i ubrania z darów, które miały trafiać do potrzebujących, sprzedawali w różnych źródłach z zyskiem dla siebie. Według nieoficjalnych szacunków mogli zarobić około miliona złotych. Dopiero wiosną tego roku sprawa wyszła na jaw. Prezesem oddziału był wówczas były radny PiS Rafał Holanowski, a wiceprezesem poseł PiS Piotr Babiarz. To właśnie Babiarzowi kopertę z pieniędzmi miał wręczyć Bartłomiej Łoś-Tynowski. „Spotkaliśmy się na tyłach hotelu Agro, w ogródku. Poseł wział kopertę” - powiedział dziennikarzowi „Wyborczej”. Mężczyzna ujawnił także, że ze środków wyprowadzonych z PCK finansowana była kampania wyborcza Anne Zalewskiej, minister edukacji. Polityk nie odpowiedziała na pytania zadane jej przez dziennikarzy o źródła finansowania swojej kampanii."
Panie "hasler", masz rację, nikt nie ma prawa nikogo zmuszać do czegokolwiek. Ale chyba przyznasz, że nikt Cię na zmusza do uczestnictwa w "miesięcznicach", w kolędach czy w tzw. orszakach. Choć nie zgadzam się z tymi zwyczajami, bo gdy chodzi o zwyczaje religijne nie mają żadnego uzasadnienia biblijnego, i nie uczestniczę w nich od lat, to jednak nie odmawiam nikomu prawa do praktykowania tych zwyczajów. A tak na marginesie, to jaka jest różnica w udziale dzieci, by zbierały pieniądze na mrozie od tego, by szły w orszaku w takich samych warunkach? Jedno jest be, a drugie cacy?
Sprzety zakupine do szpitali za ludzkie datki,a te opasłe w dobrobyt konowały tylko wiecznie podwyzka.Prywatne badania też robia na tym sprzecie z "serduszkiem".Może jeszcze dac im działke ze zrzutek???
Proponuję, żeby osoby tak narzekające i krytykujące WOŚP oraz wieszające psy na J. Owsiaku, nosiły przy sobie lub w portfelach oświadczenie, że w razie kłopotów ze zdrowiem, nie życzą sobie leczenia siebie czy swojego dziecka sprzętem zakupionym przez WOŚP (np. P Kazik). To chyba byłoby zgodne z ich poglądami i uczciwe względem tego co deklarują.A co do pomysłu P. Kazika dotyczącego założenia fundacji, to jeżeli pomoże to chociaż jednemu dziecku lub uratuje jedno życie, to już się opłaci, ale szybko przekona się Pan, że to wszystko nie jest takie różowe i łatwe.
W ostatnim tygodniu podano w tv ,że - i są to fakty , a z nimi jak wiadomo się nie dyskutuje , WOŚP zbiera około 1% tego , co Caritas Polska przez rok . Tylko ,że ta pierwsza korzystała do niedawna z darmowych trwających około tygodnia akcji promocyjnych w telewizji , a ta druga praktycznie w tamtych minionych latach nigdy . I tu wyciągnięto słuszne wnioski . Gdyby to WOŚP chciała wówczas osiągnąć finansowy wynik jak Caritas Polska , musiałaby - matematyka nie kłamie , jest niezależna od politycznych poglądów,- zbierać 100 razy dłużej , czyli 100 tygodni. A JAK WIADOMO ROK MA TYLKO 50 KILKA tygodni. TO CHYBA COŚ MÓWI . Nie mam w zasadzie nic do Owsiak vel Owsiaka , ale on znalazł sobie sposób na życie i do tego się wypiera. Typowy lewak , liberał,cwaniak .
Nie ma to jak typowy prawak PISoBOLSZEWICKI miernota i złodziej.http://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/na-co-przeznacza-pieniadze-caritas-pfron-finansowal-programy-plockiego-caritasu-mogl/3r2b7ml
Często słyszę, że każdy kto nie daje na WOSP, powinien wydać oświadczenie, że nie życzy sobie leczenia przez sprzęt zakupiony przez tę fundację. I jak tu nie twierdzić, że służba zdrowia została opanowana przez fundację? Jeszcze chwila i sprzęt z serduszkiem zagości w każdym szpitalu, a wtedy nie będzie wiadomo, kto nim zarządza, Owsiak czy minister zdrowia . Służba zdrowia jest publiczna (warto pamiętać) i na którą każdy z nas składa się finansowo. Szpitale nie są własnością ani pod zarządem fundacji WOSP. Nie wyobrażam sobie by jakikolwiek szpital pomagał tylko tym, którzy wspierają fundację WOSP w myśl zasady "Jak mnie nie wspierasz, to moja pomoc nie jest dla ciebie". To jest chore. Nie chcę takiej pomocy. Osoby, które rzeczywiście wspierają potrzebujących są anonimowi, i chwała im za to. I jeszcze jedno, dają od siebie i nie wykorzystują do tego innych, by się potem chwalić jakimi to są dobroczyńcami lub wręcz cudotwórcami, bo to jest obrzydliwe. Niestety, ale narracja jaką spotykam w mediach jest taka, jaki to pan Owsiak jest cudowny, bez którego tyle osób by nie przeżyło. Pan Owsiak? A kto zbiera pieniądze? A kto wrzuca je do puszek? Pan Owsiak? Może jeszcze powinniśmy się do Niego modlić, skoro tak dba o nasze zdrowie i życie.
Na pohybel PISoBOLSZEWII i jej otępiałemu suwerenowi dedykacja:https://wiadomosci.wp.pl/jurek-owsiak-z-nagroda-nobla-przytlaczajace-wyniki-sondazu-6208458369951873a
„Jasna Sprawa” czyli nowa firma Owsiaka założona metodą „Amber Gold”!http://kontrowersje.net/jasna_sprawa_czyli_nowa_firma_owsiaka_za_o_ona_metod_amber_gold
Sponsorzy PISoBOLSZEWIhttp://natemat.pl/208641,upadek-twoja-skok-z-5-miliardami-strat-uklad-awansowal-na-miejsce-numer-jeden-afer-finansowych-w-polsce
Przeczytałem dziś, że dzieci garną się do zbiórki na WOSP, wierzę że to prawda choć nie mam o tym wiedzy. Ale dlaczego się garną? Bo nie mają pojęcia o co naprawdę chodzi. Kiedy byłem dzieckiem w czasach PRL też mnie fascynowały imprezy szkolne, choć nie wiedziałem że mają one podłoże ideologiczne. Dzieci łatwo wykorzystać, czy to tak trudno zrozumieć? Czy nie przyszło nikomu do głowy, że można celowo chować się za dziećmi, by przykryć swoje nie do końca uczciwe interesy? A może ktoś zada pytanie dlaczego cała ta śmieszna z nazwy WOSP, zbiera pieniądze w zimie? Zmarzniętym nikt nie będzie szczędził grosza, w lecie widok zbieracza już tak nie działa na ludzi. "Swiąteczna pomoc", po tym jak pewien polityk powiedział o święcie 6. króli, to teraz już wiem z jakim świętem z w styczniu ta cała orkiestra jest związana :) .Dlaczego redakcja Życia usuwa linki dot. WOSP, które nie są jej przychylne? Dziennikarstwo polega na tym, że się przedstawia zdanie obydwu stron, a nie tylko jednej. Strona przeciwna ma bardzo dużo do powiedzenia, może warto aby czytelnicy się z nim zapoznali. I jeszcze jedno, może wreszcie ktoś zmieni forum tej gazety, żeby tematy, które są najbardziej komentowane były "u góry" a nie trzeba było ich szukać. Hierarchiczność wg daty pierwszego wpisu jest bez sensu, a taką stosujecie Państwo.
mk, ty prosty człowieku. Prawda jest taka, że OGROMNA CZĘŚĆ FINANSÓW CARITASU TO PIENIĄDZE Z DOTACJI. Sejm, senat, samorządy mają uwzględnione w swoim budżecie dofinansowanie różnych fundacji. Twój omamiony umysł jednak o tym nie wie. Takie debile jak ty powinny mieć w portfelu deklarację, że nie chcą być leczone za sprzęt WOŚP. A co do "biednych dzieci a mrozie", to te dzieci uczone są, że Polacy jak się wspólnie połączą w słusznej sprawie to zdziałają cuda ! mk, ty prosty, jak cep, człowieczku.
HEJ TAM HEJTERZY I INNE CIMNOTY CO SIĘ DOSZUKUJĄ SPISKOWEJ TEORII DZIEJÓW, MAMY NOWY REKORD, BĘDZIE PONAD 81 MILIONÓW ! PSY SZCZEKAJĄ, KARAWANA IDZIE DALEJ !
haha ahhahhah 0.1 promilia tego co przeznacza państwo na Służbe zdrowia .
Ani złamanego grosza na Owsiaka i jego woodstoki
Zeby cie szlag trafil w tym zapyzialym szpitalu na Monte Cassino. Najlepiej na lozku z serduszkiem Orkiestry.
Nie chcesz nie dawaj!nie przeszkadzaj,wysyłaj nawet do Torunia!!obyś tylko nie,musiał korzystać ze sprzetu WOSP-a jeśli nawet skorzystasz to na pewno nikt CIE nie zapyta czy sie dołożyłeś