Szpital wojewódzki w Przemyślu częściowo przywrócił możliwość odwiedzin pacjentów. Trzeba się jednak dostosować do konkretnych zasad.
„Decyzję o przywróceniu odwiedzin chorych podejmują kierownicy poszczególnych oddziałów szpitalnych i to oni wyznaczają godziny wizyt” – czytamy w oficjalnym komunikacie placówki.
Druga, równie istotna zasada mówi, że[paywall] pacjenta może odwiedzić osoba, która ma udokumentowane pełne szczepienie przeciwko Covid-19 albo ozdrowieniec (zaświadczenie ważne 6 miesięcy). Jest jednak wyjątek od tej reguły – nie dotyczy ona odwiedzin u pacjentów w stanie terminalnym.
Szpital zaznacza, że przepis ten nie oznacza „segregacji społeczeństwa”, ale ma na celu ochronę pacjentów oraz osób odwiedzających przed ewentualnym zakażeniem. Jednocześnie placówka chce przynajmniej w pewnym stopniu umożliwić odwiedziny pacjentów.
Ponadto należy pamiętać, że w tym samym czasie u jednego pacjenta może przebywać jedna osoba odwiedzająca, a w jednej sali chorych może przebywać tylko jedna osoba z zewnątrz.
Należy przy tym pamiętać o ogólnych zasadach sanitarnych: dezynfekcji rąk przed i po odwiedzinach oraz stosowaniu maski na usta i nos w czasie odwiedzin. Jeśli jest to możliwe ze względów medycznych, maseczki powinien używać także pacjent.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Co za idiota 180.188.237.227!!!! Debil,moron czy inny "wyklęty "
Co za idiota 180.188.237.227!!!! Debil,moron czy inny "wyklęty "